VMI reikės teikti informaciją apie JAV mokesčių mokėtojų sąskaitas

Publikuota: 2014-07-01
Atnaujinta 2015-06-01 13:18
 

Nuo liepos 1 d. Valstybinei mokesčių inspekcijai Lietuvos bankai ir kitos finansų įstaigos turės pateikti informaciją apie JAV mokesčių mokėtojų sąskaitas.

VMI jau parengė Pranešimo apie užsienio asmenų finansines sąskaitas RRC910 formos, užpildymo, tikslinimo ir teikimo taisykles.VMI primena, kad Taisyklės parengtos siekianti Lietuvoje pradėti taikyti JAV priimto Užsienio sąskaitoms taikomų mokestinių prievolių vykdymo akto (angl. FATCA - Foreign Account Tax Compliance Act) reikalavimus.„Dėl šios priežasties nuo šiandien Lietuvoje veikiantys bankai ir kitos finansų įstaigos privalo pradėti rinkti papildomą informaciją apie savo klientus, siekdami nustatyti jų mokesčių mokėjimo šalį. Nustačius klientus, kurių mokesčių mokėjimo šalis yra JAV ar galimai yra JAV, bankai ir kitos finansų įstaigos informaciją apie tokių klientų praneštinas sąskaitas  privalo pateikti VMI, kuri šią informaciją perduos JAV mokesčių administratoriui (angl. IRS – Internal Revenue Service)“, - teigiama VMI pranešime.Tokią informaciją apie fizinių ir juridinių asmenų – JAV mokesčių mokėtojų –  sąskaitas JAV pateiks ne tik Lietuvos, bet ir  kitų šalių bankai bei kitos finansų įstaigos. O JAV Lietuvai pateiks informaciją apie Lietuvos mokesčių mokėtojų sąskaitas JAV.Pirmas informacijos teikimas VMI už 2014 m. yra nustatytas iki 2015 m. liepos 1 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku