Tyrimas: nemotyvuotų ir nepatenkintų darbuotojų mažėja

Publikuota: 2014-07-01
Atnaujinta 2015-06-01 10:58
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Lietuvoje mažėja nemotyvuotų ir nepatenkintų darbuotojų, tačiau jų vis dar daugiau, nei Latvijoje ar Estijoje, skelbia rinkos tyrimų bendrovė „TNS LT“.

Bendras dirbančiųjų asmenų įsitraukimo indeksas, kuriuo matuojamas žmogaus atsidavimas darbui, nuo 2012 m. paaugo trimis punktais. Darbuotojų lojalumo indeksas skaičiuojamas pagal tarptautinės TNS kompanijos sukurtą TRI*M metodiką. Lietuvoje tyrimas atliktas 2014 m. vasario-kovo mėnesį. Jo metu apklausta 454 dirbančių Lietuvos gyventojų nuo 18 metų.Pagal darbuotojų tipus Lietuvoje vis dar dažniausiai sutinkami atsiskyrėlių tipo nusivylę darbuotojai, kurie yra nemotyvuoti ir nepatenkinti darbu. Lyginant su 2012 m., šiemet tokių darbuotojų sumažėjo – nuo 51% iki 43%.Apie 34% dirbančių lietuvių sudaro gyventojų tipą. Tai darbuotojai, kurie labai patenkinti darbu, orientuoti į saugumą ir suteikiantys įmonei stabilumo, tačiau jų nemotyvuoja įmonės sėkmė ar kolegos.Likusioji dirbančiųjų dalis – vedliai ir kritikai, kurie yra motyvuojami aplinkos. Vedlių tipui priklauso 13% šalies darbuotojų. Tai save su įmone identifikuojantys ir jai lojalūs asmenys. Tokie darbuotojai tiki įmonės vizija ir jos konkurencingumu, savo iniciatyva sugebantys motyvuoti kolegas.Mažiausią, apie 10 proc. Lietuvos darbuotojų dalį, sudaro kritikų tipas. Tai individualistai, suinteresuoti tik savo asmeniniu augimu, jie kritiški ir jiems sunku vadovauti. Esant palankiai progai, jie pasirengę keisti darbą. Tačiau įmonei naudinga, kad nedidelė jos darbuotojų dalis būtų kritikai – šie darbuotojai duoda impulsus įmonės pokyčiams.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku