Prezidentė davė darbų socialinės apsaugos ministrei

Publikuota: 2014-07-01
Atnaujinta 2015-06-01 13:08
Nuotrauka: Roberto Dačkaus (Prezidentūros)
 

Didelis nedarbas kai kuriuose regionuose tampa grėsme valstybės saugumui, antradienį susitikusi su Algimanta Pabedinskiene, socialinės apsaugos ir darbo ministre, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pranešama, kad šiame susitikime kalbėta ne tik apie užimtumą ir jaunimo nedarbą bei socialinės nelygybės mažinimą, bet ir apie pensijų kompensavimą ir jų didinimą.„Nors Lietuvos ekonomika viena labiausiai augančių Europoje, tačiau Lietuvoje dar daug žmonių gyvena vos sudurdami galą su galu. Kai kuriose savivaldybėse dirba vos trečdalis gyventojų – tai didina socialinę atskirtį ir tampa grėsme valstybės saugumui. Socialinė atskirtis mažės tik tuomet, kai kiekvienas žmogus sulauks realios pagalbos tiek ieškodamas darbo, tiek jo netekęs, tiek susirgęs ir išėjus į pensiją. Niekas neturi būti paliktas likimo valiai“, – prezidentūros pranešime spaudai cituojama valstybės vadovė.Jos nuomone, „būtina vykdyti efektyvią užimtumo politiką ir remiantis gerosios praktikos pavyzdžiais modernizuoti darbo santykius“.„Dabar valstybės užimtumo strategija orientuota į pinigų panaudojimą, o ne realų žmonių įdarbinimą. Nors Lietuvos ekonomika viena sparčiausiai augančių Europoje, kas dešimtas jaunas žmogus neturi darbo. Iš viso šalyje beveik 170.000 žmonių nedirba, o jiems padėti turinti Darbo birža užsiima bedarbių registracija, o ne realia pagalba ieškant darbo“, – priekaištavo p. Grybauskaitė.Pasak prezidentės, būtina tęsti socialinės paramos reformą, siekiant pašalpų mokėjimą suderinti su žmonių užimtumo skatinimu: „Tai reiškia, kad ilgą laiko darbo neturėjusiam ir įsidarbinusiam žmogui socialinės paramos teikimas neturėtų būti nutrauktas iškart. Socialinę paramą reikia skirstyti sąžiningai, tačiau ji turi padėti žmonėms, o ne juos skurdinti.“Valstybės vadovė ypač akcentavo, kad būtina imtis visų priemonių užtikrinant oresnį gyvenimą šalies pensininkams ir ieškoti galimybių padidinti mažiausias pensijas. Šiuo metu 126.000 žmonių gauna vos 324-650 Lt pensijas. Prezidentės teigimu, būtina visapusiška pensijų reforma, o žmonėms turi būti sudarytos galimybės turėti daugiau būdų kaupti pensiją senatvei.Ponia Grybauskaitė įpareigojo įgyvendinti Konstitucinio Teismo (KT) nutarimus dėl dideliu mastu mažintų valstybinių pensijų kompensavimo ir sumažintų pensijų dirbantiems pensininkams grąžinimo. Prezidentė dar anksčiau yra įpareigojusi Vyriausybę palaipsniui peržiūrėti nedarbo draudimo išmokas ir į prieškrizinį lygį grąžinti ligos išmokas laikino nedarbingumo atveju. Dabar nedarbo išmokas gauna tik 18% bedarbių.Valstybės vadovė taip pat akcentavo, kad siekiant socialinio teisingumo būtina sumažinti skirtingų sričių darbuotojų gaunamų atlyginimų disproporcijas, kurios ypač padidėjo po KT sprendimo skubotai atstatant sumažintas algas.Valdančiosios Darbo partijos į Vyriausybę deleguota socialinės apsaugos ir darbo ministrė p. Pabedinskienė po susitikimo tvirtino, kad visos prezidentės išvardintos problemos yra įrašytos į Vyriausybės artimiausių metų darbų programą, todėl esą įpareigojimai bus vykdomi.Prezidentė susitinka su visais dabartinės Vyriausybės nariais prieš liepą numatomą ministrų kabineto peržiūrą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku