Vyriausybė keičia poziciją – koreguos šių metų biudžetą dėl krašto apsaugos

Publikuota: 2014-06-09
Atnaujinta 2015-06-01 12:53
Juozas Olekas, krašto apsaugos ministras (dešinėje).
Juozas Olekas, krašto apsaugos ministras (dešinėje). Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Vyriausybė pritarė krašto apsaugos ministro siūlymui pakoreguoti 2014 m. biudžetą, kad būtų skirti papildomi milijonai krašto apsaugai.

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime Juozas Olekas, krašto apsaugos ministras, pasiūlė kolegoms pritarti šių metų biudžeto korekcijoms ir teikti jas Seimui svarstyti.„Priėmėm sprendimą, kad šiemet krašto apsaugai reikia skirti papildomus 130 mln. Lt. Iš jų 45 mln. Lt būtų skirti iš Privatizavimo fondo, o likusieji 85 mln. Lt – iš papildomų, neplanuotų pajamų, gautų iš akcizų“, – VŽ aiškino ministras.Anot jo, toks sprendimas pareikalaus šių metų biudžeto korekcijos. Dėl šios korekcijos planuojama biudžeto deficitą padidinti 20 mln. Lt, tai yra maždaug 0,02% bendrojo vidaus produkto. Todėl artimiausiu metu Seimą turėtų pasiekti atitinkamas biudžeto pataisų projektas, numatant papildomus asignavimus krašto apsaugai.Tai, pasak p. Oleko, nepadidins šių metų biudžeto deficito.Tikimasi, kad Seimas biudžetą pakoreguos iki pavasario sesijos pabaigos liepą.Anksčiau premjeras Algirdas Butkevičius sakė, kad bus ieškoma galimybių skirti papildomas lėšas krašto apsaugai nekeičiant biudžeto. Tą patį minėjo ir kiti valdančiosios koalicijos atstovai. Tačiau dabar Vyriausybė yra priversta keisti savo poziciją šiuo klausimu.Skirti daugiau pinigų šalies gynybai pareikalavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į paaštrėjusią saugumo situaciją regione.Be to, pasak p. Oleko, jau yra numatyta gerokai daugiau lėšų jo vadovaujamai sistemai skirti kitų metų biudžete. Dalis tų lėšų – apie 16–18 mln. Lt – bus skirta Kibernetinio saugumo centrui kurti. Vyriausybė pirmadienį pritarė įstatymo projektui, numatančiam tokio centro įkūrimą Lietuvoje. Tikimasi, kad per artimiausias kelias savaites Seimas šį įstatymą priims, tuomet centras galėtų padėti veiklą nuo kitų metų sausio.Lietuva šiemet krašto apsaugai biudžete yra numačiusi beveik 1 mlrd. Lt. Tai sudaro apie 0,8% bendrojo vidaus produkto (BVP). Partijos yra sutarusios nuosekliai didinti krašto apsaugos finansavimą, kad 2020 m. būtų pasiekti 2% BVP.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku