Ministerija ir „Avia Solutions Group“ kartu ruoš aviacijos specialistus

Publikuota: 2014-06-09
Atnaujinta 2015-06-01 13:08
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojama „Avia Solutions Group“ ir jos antrinės įmonės bendradarbiaus su Švietimo ministerija ruošiant tarptautinius reikalavimus atitinkančius orlaivių techninės priežiūros specialistus.

Bendradarbiavimas vyks sutarties, pasirašytos ministerijos ir Lietuvos aviacijos įmonių asociacijos „Lietuvos aviacija“, pagrindu, praneša ministerija.„Šiuo metu spartūs aviacijos industrijos augimo tempai didina paklausą ne tik naujiems orlaiviams, bet ir juos aptarnaujantiems techniniams specialistams. Prognozuojama, kad iki 2032 metų aviacijos industrijai prireiks apie 108.200 (apie 5.000 kasmet) techninių darbuotojų vien tik Europoje.Atitinkamai auga ir profesijos prestižiškumas: vidutinis licencijuoto mechaniko atlyginimas Lietuvoje jau dabar viršija 5.000 Lt,“ - teigia Linas Dovydėnas, „Avia Solutions Group“ generalinis direktorius.Visgi, pasako jo, nors darbo perspektyvos nuolat gerėja, regione šiuo metu kasmet paruošiami vos keli tūkstančiai naujų aviacijos technikų ir inžinierių„Avia Solutions Group“ ir jos antrinių įmonių „FL Technics“ ir „Helisota“ atstovai teiks konsultacijas profesinio mokymo teisinio reglamentavimo klausimais bei dalyvaus darbo grupėse teikiant siūlymus dėl naujų profesinio mokymo programų ir profesinio mokymo programų modulių.Šiuo metu, kaip teigia Švietimo ministerija, „FL Technics“ ir „Helisota“ gali pasiūlyti studentams savo bazinio bei specializuoto mokymo kursus, bei apmokymus įvairiems orlaivių tipams. Tokiu būdu bus siekiama bendromis jėgomis vystyti programas, kurių pagalba profesinio mokymo įstaigos galėtų suteikti savo studentams tarptautinius reikalavimus aviacijos specialistams atitinkančią kvalifikaciją.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku