„Danske bank“ vadovas: nebijau dirbti su profesionalesniais

Publikuota: 2014-06-09
Atnaujinta 2015-06-01 11:55
Gintautas Galvanauskas, „Danske“ banko generalinis direktorius.
svg svg
Gintautas Galvanauskas, „Danske“ banko generalinis direktorius. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo (Verslo žinios)
„Verslo žinios“

Tryliktus metus bankui „Danske bank“ vadovaujantis Gintautas Galvanauskas, pretenduojantis tapti „Verslo žinių“ organizuojamų Metų CEO rinkimų laureatu, įsitikinęs, kad geriausių rezultatų pasiekia įmonės, kurių vadovai nebijo dirbti su ypatingai profesionaliu kolektyvu, kai kuriais atvejais savo srities žiniomis netgi pranokstančiu patį vadovą.

„Neturiu baimės dirbti su profesionalesniais“, – nusišypso bankininkas, kurio vadovaujama įstaiga yra pelniusi ne vieną geidžiamiausio darbdavio apdovanojimą.

Anot jo, kiekvienoje srityje – ypač kreditų, finansų rinkų, informacinių technologijų – svarbus vaidmuo tenka kvalifikuotiems specialistams. Geras vadovas ieškodamas sprendimo visuomet įsiklauso į jų mintis, įsitikinęs p. Galvanauskas.
Svarbiausia, anot pašnekovo, turėti teisingą strategiją, suformuoti tikslus, kurių siekia suburta komanda – skirtingų kompetencijų žmonės.
Pagrindinius sprendimus „Danske bank“ vadovas priima pasitaręs su valdymo komitetu, kuris yra valdybos organo atitikmuo. Šį komitetą, artimiausią p. Galvanausko aplinką, sudaro 9 žmonės: verslo bankininkystės, asmeninės bankininkystės, finansų, kredito rizikos, bankinių paslaugų, verslo plėtros, teisės, personalo ir komunikacijos padalinių vadovai.Valdymo komitetas sudaro banko strategiją, iškelia pagrindinius tikslus. Šis komitetas renkasi kartą per savaitę. O į kasdienius posėdžius, organizuojamus pagal Lean vadybos principus ir trunkančius apie 15 minučių, ateina didesnė vadovų komanda.

Paskutinis žodis – vadovo

Didžiulis banko privalumas, anot pašnekovo, yra tas, kad visos idėjos iš bet kurio lygio lengvai pasiekia vadovybę, o į organizacijos tikslų siekiamą įtraukta 100% kolektyvo.

Savo idėjas darbuotojai siūlo vadovams, jie – savo vadovams. Kol siūlymas pasiekia p. Galvanauską, jau būna parengtas ir jo įgyvendinimo planas, ir siūlomos alternatyvos. 
„Paskutinis žodis yra mano. Tai – natūralu, nes aš atsakingas už sprendimus. Tačiau visuomet jie priimami pasitarus su komanda. Diskusijos vyksta remiantis tiksliais skaičiais – situacijos ir pokyčių analize, portfelių dydžiais, pajamomis, klientų pasitenkinimo rodikliais. Paprasta kalbėti, kai remiamasi faktais“, – taktiką nurodo p. Galvanauskas.
Kas ketvirtį vadovas stengiasi susitikti su kiekvieno padalinio darbuotojais, aptarti rezultatus, pokyčius, kurių reikia imtis ir kokiomis priemonėmis galima pasiekti organizacijos tikslų.
Banko vadovas įsitikinęs, kad kolektyvas priima teisingus, leidžiančius uždirbti daugiausiai pelno, sprendimus, nes visi vieningai siekia organizacijos tikslų, vadovaujasi visiems puikiai žinoma įmonės strategija.
„Esu patenkintas tuo, kaip šiandien dirba mūsų kolektyvas, tačiau tai – nesibaigiantis procesas. Pasiekus vieną tikslą, atsiranda naujų iššūkių, aplinka keičiasi ir tobulėja“, – sako pašnekovas.Turės saugią „Skype“ alternatyvą
Sparčiai besikeičiant technologijoms kiekviena įmonė, anot p. Galvanausko, turi bandyti žiūrėti kuo toliau į ateitį. Svarbu pasirengti artėjantiems iššūkiams ir pirmiems pasiūlyti klientams jų poreikius atitinkančias paslaugas.
„Diegiame sistemą, kuri leis bendrauti su klientu jam neatėjus į banką. Finansinės konsultacijos internetu sistema panaši į „Skype“, tačiau užtikrina saugų informacijos apsikeitimą. Darbuotojas ir klientas matys vienas kitą ekrane, galės apsikeisti informacija, pasirašyti dokumentus“, – apie 1 mln. Lt vertės investiciją pasakoja p. Galvanauskas.
Tai – ne vienintelė technologinė naujovė, vedanti banką į priekį. Sprendimų, kurie leistų bankui dirbti moderniau, ieškoma nuolat, nes šiais laikais konkuruoti vien kaina nėra toliaregiška, įsitikinęs pašnekovas.
„Turime galvoti, ką galime duoti klientui papildomai. Kokias paslaugas jam galime suteikti internetu ar per kitus elektroninius kanalus. Visada bus klientų, kurie ieškos pigiausios paslaugos, tačiau kurdama pridėtinę vertę klientui įmonė skatina jį būti lojaliu“, – pabrėžia p. Galvanauskas.
Vienas banko tikslų - sutrumpinti administraciniams darbams skirtą laiką. Daugelį operacijų perkėlus į elektroninę ir mobiliąją erdves lieka laiko, kurį bankas gali skirti, kaip pažymi pašnekovas,  klientams aptarnauti.
„Stebime ne tik vidinius procesus, bet vertiname ir klientų pasitenkinimą. Naudojamės specialiomis apklausų schemomis, mums labai svarbu, kad tas pasitenkinimo rodiklis būtų labai aukštas“, – vieną svarbiausių rodiklių nurodo p. Galvanauskas.

Šuolis į internetą

Bankas turi, anot pašnekovo, tris vienodai tvirtas ir svarbias kojas, ant kurių stovi. Tai – klientų pasitenkinimas, procesų paprastumas ir jų efektyvumas.

„Pelningumo siekiame per klientų pasitenkinimą. Jeigu nesukursime klientui pridėtinės vertės, savo tikslų nepasieksime. Mūsų organizacijoje įdiegta kultūra, orientuota į išskirtinį dėmesį klientui“, – pasakoja p. Galvanauskas ir priduria, kad kiekviename padalinyje rytas pradedamas susirinkimu, per kurį aptariami tikslų pasiekimai, vykdomi darbai, jų statusas ir planuojamos užduotys. Tokie susirinkimai padeda užtikrinti, kad kolektyvo veiksmai būtų nukreipti į strategijos įgyvendinimą, uždaviniai nenutoltų nuo strategijos.
Panašiai dirbančios įmonės, p. Galvanausko įsitikinimu, turi mažesnę riziką trumpalaikėje perspektyvoje netekti didelės rinkos ar pajamų dalies. Pavyzdžiui, dabar, bankams iš tradicinių tampant moderniais, veikiančiais elektroninėje erdvėje, itin svarbūs technologiniai įrankiai.
„Šį virsmą reikėjo numatyti iš anksto, kad jam būtų pasiruošta. Tie, kurie kai kurių aplinkybių nenumatė, nepasirūpino mobiliomis mokėjimo galimybėmis, elektroniniais kanalais, dabar tikriausiai turi problemų“, – sako p. Galvanauskas.
Įmonėms, kurių finansiniai rezultatai prastėja, ypač jeigu jos dirba nuostolingai, jis pataria peržiūrėti savo produktų paletę, rinkas ir įmonės vidinius procesus. Su problemomis susidurianti įmonė, anot jo, nėra tik vadovybės rūpestis. Akcininkai turėtų formuluoti atitinkamus uždavinius, ieškoti sprendimų.Vertina atsakingus ir aktyvius
Formuodamas komandą p. Galvanauskas prioritetą profesinėms žinioms teikia tik tais atvejais, kai tai iš tiesų yra būtina. Pirmiausia vertinamos, anot jo, asmeninės savybės, kurias potencialus darbuotojas turi arba gali išsiugdyti.
„Jeigu žmogus yra aktyvus, siekia tikslo ir supranta savo atsakomybę, mes tai pastebime. Profesinių žinių dabar žmonės įgyja ir Lietuvos, ir užsienio aukštosiose mokyklose“, – sako p. Galvanauskas.
Pastaruoju metu, anot jo, bankas priėmė 460 žmonių, kurie teikia paslaugas grupės įmonėms. Dauguma jų priimti neturėdami reikiamų kompetencijų, bankas juos pats išmokė.
„Mūsų strategijos ir kompanijos kultūros dalis – patiems apmokyti darbuotojus, nes žmogus turi tobulėti viduje. Kalbu ne tik apie tuos, kurie ateina ką tik baigę mokslus, bet ir tuos, kurie jau dirba banke ir nori įgyti naujų kompetencijų“, – sako p. Galvanauskas.
Paklaustas apie veiksmingiausias motyvavimo priemones p. Galvanauskas sakė, kad nepaprastai svarbu būti kuo labiau įsitraukusiam į kompanijos veiklą ir būti už tai įvertintam.
„Turime visą gerovės paketą, kuriame – draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, sveikatos draudimas, palankus pensijos kaupimo planas. Stengiamės būti visuomeniška, socialiai atsakinga organizacija, nes tai irgi motyvuoja žmones“, – vardija p. Galvanauskas.Žavi „Facebook“ įkūrėjas
Darbuotojų atlyginimai, anot jo, priklausomai nuo asmeninių rezultatų ir situacijos rinkoje, peržiūrimi kasmet. Pernai jie augo 4%.
Ponas Galvanauskas įsitikinęs, kad pinigai puikiai motyvuoja, tačiau vien to nepakanka.
„Man patinka būti nesibaigiančių iššūkių verpete. Tai suteikia jėgų ir įkvėpimo. O ilsiuosi pakankamai aktyviai: mėgstu jėgos aitvarus, bėgu pusę maratono, žaidžiu tenisą, dažnai į darbą 20 km. važiuoju dviračiu“, – vardija p. Galvanauskas.
Banko vadovas mėgsta lankytis konferencijose, paklausyti įvairių pranešėjų, nes mokytis, anot jo, iš svetimų klaidų galima taip pat sėkmingai kaip ir iš savų. Pastaruoju metu jį žavi „Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo drąsa, pasiryžimas siekti tikslo ir patirta sėkmė.VŽ rašė, kad Danijos finansinių paslaugų grupės „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialas per 2013 m. uždirbo 93,7 mln. Lt grynojo pelno – 2012 m. jis buvo 1,6% didesnis ir siekė 95,3 mln. Lt. Lyginamuoju laikotarpiu banko grynosios palūkanų pajamos sumažėjo 13% – nuo 79 mln. Lt užpernai iki 69 mln. Lt pernai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Finansinių sukčių padaryti nuostoliai pernai augo dukart, iki 10,2 mln. Eur

Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 mln. Eur – dukart daugiau nei...

Rinkos
2022.06.28
„Citadele“ nebeaptarnaus mokėjimų į ir iš Rusijos bei Baltarusijos

Padalinį Lietuvoje turintis Latvijos bankas „Citadele“ pranešė, kad nuo rugpjūčio 20 d. nutrauks aptarnavimą...

Rinkos
2022.06.28
Ch. Lagarde: ECB pasiruošęs, jei prireiks, palūkanas didinti sparčiau

Europos centrinio banko (ECB) vadovė Christine Lagarde nesureikšmina rūpesčių dėl recesijos euro zonoje,...

Rinkos
2022.06.28
Specializuotą banką Lietuvoje turintys „Finora Capital“ mažino nuostolius, dvigubino paskolų portfelį

Estijos kredituotoja „Finora Capital“, valdanti ir specializuotą banką Lietuvoje „Finora kreditas“, pernai...

Rinkos
2022.06.28
„SME Finance“ ir „Compensa Vienna Insurance Group“ integruoja paslaugas verslui

Finansinių technologijų (fintech) bendrovė „SME Finance“ pradeda bendradarbiavimą su ne gyvybės draudimo...

Rinkos
2022.06.28
Kriptovaliutininko patriotizmo kaina: 0,6 mln. Eur mokesčių, kurių jam neleidžia sumokėti Premium 30

Vytautas Labanauskas, kaunietis prekiautojas kriptovaliutomis, į Lietuvos biudžetą mielai ir tuojau pat...

Finansai
2022.06.27
„Avivos“ vadovė A. Blanc: einant aukštesnes pareigas, atsiranda atsakomybė pasisakyti dėl svarbių dalykų Premium

Britų draudimo bendrovės vadovė – apie kovą su seksizmu per visuotinį metinį susirinkimą, vaikystę...

Laisvalaikis
2022.06.25
Lietuvoje veikiantys bankai pirmąjį ketvirtį uždirbo beveik 100 mln. Eur pelno

Lietuvoje veikiantys bankai pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo beveik 100 mln. Eur pelno – trečdaliu daugiau...

Rinkos
2022.06.22
„Payseros“ pelną gelbėjo parduotas sklypas, ruošiasi tapti tarpusavio skolinimo platforma Premium

Finansinių technologijų bendrovės „Paysera“ pelnas per praėjusius metus susitraukė perpus, mažėjus kainoms už...

Rinkos
2022.06.22
„Vienna Insurance Group“ investuoja 15 mln. Eur į „BTA Baltic Insurance Company“ mokumo kapitalą

Baltijos valstybėse veikiančios Latvijoje registruotos ne gyvybės draudimo bendrovės „BTA Baltic Insurance...

Rinkos
2022.06.21
SEB nuo rugsėjo keičia kai kurių paslaugų kainas

SEB bankas pirmadienį informavo klientus, kad nuo rugsėjo 1 d. įsigalios nauji kai kurių paslaugų įkainiai.

Finansai
2022.06.20
Prie „Finora Capital“ prisijungė L. Dailydė

Finansinių paslaugų įmonių grupės „Finora Capital“ vadovų komandą papildė ilgametę patirtį verslo...

Vadyba
2022.06.20
„Money 20/20“: „fintech“ reguliavimas toliau eis saugumo keliu

Birželio 7–9 d. Amsterdame vyko didžiausias Europoje „fintech“ renginys „Money 20/20“, kuriame pirmą kartą...

Inovacijos
2022.06.19
„Eika“ išnuomojo penktadalį biurų pastato „Flow“

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika“, sostinės centriniame verslo rajone (angl. CBD) plėtojanti biurų...

Statyba ir NT
2022.06.17
„Luminor“ refinansavo biurų pastato „Lvivo“ plėtotoją

Komercinis bankas „Luminor“ pranešė suteikęs 35,4 mln. Eur paskolą investicijų bendrovės „Lords LB Asset...

Statyba ir NT
2022.06.17
Šveicarijos centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą 1

Šveicarijos centrinis bankas taip pat imasi didinti bazinę palūkanų normą – jis ją kilstelėjo 50 bazinių...

Rinkos
2022.06.16
„Swedbank“ skolina 50 mln. Eur „Girtekos“ įmonių grupei 5

Didžiausią nuosavą vilkikų parką Europoje valdančiai „Girtekos“ įmonių grupei „Swedbank“ suteikė 50 mln. Eur...

Rinkos
2022.06.16
ECB žada rengti valstybių skolų rinkos apsaugos nuo krizės priemones

Europos Centrinis Bankas (ECB) trečiadienį pareiškė ketinantis išlikti „lankstus“ įgyvendindamas pastangas...

Rinkos
2022.06.15
Atšiaurioje aplinkoje paslaugų centrai Lietuvoje išlaiko savo žavesį Premium

Lietuvoje veikia 90 verslo paslaugų centrų. Juose dirba daugiau nei 23.100 specialistų. Sektorius pagal...

Finansai
2022.06.15
Kredito unijų sektoriaus pelnas šiemet augo 22%

Lietuvos kredito unijų sektorius pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo 2,8 mln. Eur pelno – 22% daugiau nei...

Rinkos
2022.06.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku