Grybauskaitė: Lietuva padės Ukrainai

Publikuota: 2014-06-07
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Ukrainos prezidentu Piotru Porošenka.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Ukrainos prezidentu Piotru Porošenka. Nuotrauka: Prezidentūros
 

Po susitikimo Kijeve su pareigas pradėjusiu eiti Ukrainos prezidentu Piotru Porošenka prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad šaliai reikalingi pokyčiai, kuriuos įgyvendinant reikės sutelkti ir paties prezidento, ir visų žmonių pastangas.

„Ukrainos Prezidentas gavo didelį žmonių pasitikėjimą, todėl jam tenka didelė atsakomybė pateisinant gyventojų lūkesčius. Demokratiški ir laisvi prezidento rinkimai yra reikšmingas, bet tik pirmas Ukrainos žingsnis atkuriant taiką šalyje", - sako p. Grybauskaitė.Pasak šalies vadovės, pagrindiniai Ukrainos laukiantys iššūkiai yra stabilumo šalyje užtikrinimas, Europos Sąjungos Asociacijos susitarimo Laisvosios prekybos dalies pasirašymas ir įgyvendinimas, konstitucinė reforma bei europinių reformų tęstinumas siekiant vizų režimo liberalizavimo, teigiama Prezidentūros pranešime.Europos Sąjunga yra pasirengusi Laisvosios prekybos susitarimą pasirašyti birželio pabaigoje Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu.Ponia Grybauskaitė pažymėjo, kad Lietuva turi didelę reformų įgyvendinimo patirtį, todėl gali padėti Ukrainai daugelyje reformų sričių. Ukrainai svarbu sukurti skaidrią ir centralizuotą europinių reformų koordinavimo instituciją, kuri užtikrintų efektyvų reformų įgyvendinimą.Prezidentė su Ukrainos vadovu aptarė ir progresą įgyvendinant vizų režimo liberalizavimui reikalingas reformas. Ukraina dar turi sukurti antidiskriminacinius įstatymus, reformuoti Darbo kodeksą, stiprinti ombudsmeno instituciją. Pasak Prezidentės, būtina užtikrinti ne tik įstatymų priėmimą, bet ir efektyvų jų įgyvendinimą.Susitikimo metu aptarti ir Ukrainos darbai vykdant konstitucinę reformą. Prezidentė pabrėžė, kad būtina užtikrinti aiškų valdžių padalinimo principą ir kompetencijų tarp jų pasidalinimą.Apie būtinų reformų įgyvendinimą ir situacijos Ukrainoje stabilizavimą Prezidentė kalbėjo ir su Ukrainos Aukščiausios Rados pirmininku Aleksandru Turčynovu.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku