Prezidentė: bandymai atšaukti apkaltą – neprofesionalūs ir politizuoti

Publikuota: 2014-06-05
Atnaujinta 2015-06-01 12:54
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Seime atsirandantys siūlymai panaikinti prieš dešimt metų buvusią Rolando Pakso apkaltą yra politizuoti ir pažeidžiantys pačią Konstituciją.

„Tokie pasiūlymai atrodo mažiausiai politiškai nekorektiški, neprofesionalūs ir politizuoti. Todėl, kad yra įstatymiškai nustatytos procedūros – pačioje Konstitucijoje ir Konstitucinio Teismo nustatytos procedūros“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė p. Grybauskaitė.Taip ji komentavo Seimo laikinojoje komisijoje gimstantį pasiūlymą panaikinti 2004 m. įvykusią p. Pakso apkaltą, tokiu būdu vėl atveriant jam kelią būti renkamam į aukščiausius postus Lietuvoje.„Taigi, toks procesas, kai politikai mato, kad jiems neužtenka balsų pakeisti Konstituciją ir mėgina tai daryti įstatymais, tikrai rodo kai kurių Seimo narių mėginimus apeiti Konstituciją ir jų politinį angažuotumą“, – sakė valstybės vadovė.Seime yra sudaryta laikinoji komisija, kuri turi iki liepos mėnesio pateikti savo pasiūlymus, kaip galėtų būti atstatytos per apkaltą iš prezidento pareigų pašalinto p. Pakso politinės ir pilietinės teisės, pirmiausia – teisė būti išrinktam į aukštas pareigas Lietuvoje.Konstitucinis Teismas yra nustatęs, kad asmuo, pašalintas iš pareigų apkaltos proceso tvarka, pagal Konstituciją negali iki gyvenimo pabaigos užimti jokių renkamų pareigų, kurias pradedant eiti reikia duoti konstitucinę priesaiką. Norint šį apribojimą panaikinti, būtina pakeisti Konstituciją. Seime jau buvo mėginimų tai daryti, tačiau nesusirinko pakankamai balsų, kad Konstitucija būtų pakeista.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku