Kauno rajonas už 84,5 mln. Lt sudėliojo turizmo ateities gaires

Publikuota: 2014-06-05
Atnaujinta 2015-06-01 12:11
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Kauno rajonas pirmasis tarp šalies savivaldybių specialiuoju planu suskubo numatyti ateities turizmo vystymo gaires, pagal kurias numatyta iki 2020 m. įgyvendinti dešimtis naujų projektų, kurių finansavimui prireiks apie 84,5 mln. Lt.

Ateities vizijos pristatytos ketvirtadienį Kauno rajone, Raudondvario pilyje, vykstančioje konferencijoje. 2007-2013 m. ES finansavimo periodu Kauno rajono turizmo plėtros projektams buvo panaudota 32 mln. Lt.Planuojamus plėtoti projektus su jų konkrečiomis vietomis ir galimybėmis Kauno r. savivaldybė yra įtraukusi į naujai parengtą Kauno r. turizmo plėtros teritorijų iki 2020 m. specialųjį planą, kurį parengė UAB „TAEM Urbanistai“.Šis specialusis planas – tai pirmasis toks kompleksinis turizmo teritorijų planavimo dokumentas Lietuvoje, tokio neturi parengusi nė viena šalies savivaldybė. Šį dokumentą dar turi patvirtinti Kauno r. savivaldybės taryba.Turizmo departamento duomenimis, vadovaujantis neseniai patvirtinta 2014-2020 m. Lietuvos turizmo plėtros programa, šiuo laikotarpiu finansavimas bus nukreiptas į: dalykinį, aktyvaus poilsio, sveikatos, kultūrinį ir ekologinį turizmą.

Kulautuvoje atidarys reabilitacijos ligoninę

Tarp ambicingų rajono ateities projektų yra Kulautuvoje esančio mineralinio vandens šaltinio panaudojimas SPA reikmėms ir vartojimui. Dar anksčiau atlikti tyrimai nurodo, jog Kulautuvoje esančio mineralinio vandens telkinio kokybė atitinka visus reikalavimus, todėl čia galima įrengti gręžinį ir iš žemės gelmių išgauti mineralais gausų vandenį. Šiuo metu ieškoma investuotojų, kuriems būtų aktualu investuoti į tokio gręžinio įrengimą ir jo eksploatavimą.Kulautuvoje šiuo metu įgyvendinamas stambus Kauno klinikų projektas - Kardiologijos ir neurologijos reabilitacijos klinika. Į reabilitacijos klinikos projektą investuojama apie 20 mln. Lt, dar 4 mln. Lt prireiks reikiamos medicininės įrangos įsigijimui.Buvusios tuberkuliozės ligoninės pastato rekonstrukciją į reabilitacijos kliniką prasidėjo dar 2005 metais, tačiau per krizę darbai buvo sulėtėję. Rekonstruotą kliniką planuojama atidaryti metų pabaigoje. Atidarius ligoninę, joje būtų galima teikti ir platų SPA paslaugų spektrą, kuriam idealiai tiktų vietiniai mineralinio vandens ištekliai.

Siekia nustebinti lyno keltuvu

Kauno rajono savivaldybė yra užsimojusi lyno keltuvu virš Nemuno sujungti du krantus – Zapyškį ir Kulautuvą. Pagal preliminarius skaičiavimus, lyno keltuvo projekto sąmata siekia 9,8 mln. Lt.Planuojama prie Zapyškio bažnyčios ir kito Nemuno kranto Kulautuvoje įrengti lyno keltuvą su 4 kabinomis. Per valandą šiais keltuvais per Nemuną būtų galima perkelti 300 keleivių. Tokie keltuvai sėkmingai veikia įvairiuose Europos miestuose, taip pat jie įrengti kalnuotose vietovėse.Dešiniajame Nemuno krante keltuvo kabinos bus pakeltos į 46 m aukštį, kad netrukdytų jachtoms ir kitiems laivams plaukti. Keleivius per upę kelsiančio keltuvo sienos bus skaidrios, todėl kartu jos taps ir apžvalgos aikštele, iš kurios atsivers vaizdas į įspūdingą kraštovaizdį. Įrenginiu bus galima gabenti ir dviračius.Pasak Aidos Mačerinskienės, specialųjį planą rengiančios urbanistės, šis lyno keltuvas suteiktų Kauno rajono turistiniam patrauklumui unikalumo, kaip kad Druskininkuose įrengta sniego arena.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Išskirti turistinės traukos centrai

Tęsiant Raudondvario pilies ansamblio tvarkymo darbus, kuriems jau išleista 19 mln. Lt, ir pilis yra tapusi lankytojų pamėgtu turistiniu objektu su parku ir restoranu oranžerijoje, čia numatoma įrengti žirgyną. Į šio ansamblio sutvarkymą besibaigiančiu ES finansavimo laikotarpiu investuota daugiausia lėšų kaip į turizmo objektą.Rudenį šiame ansamblyje bus atidarytas Menų inkubatorius. Taip pat Raudondvario pilyje numatoma vystyti konferencijų turizmą, įrengti svečių namus – tai ateities projektai.Iki 2020 m. Kauno rajono teritorijoje taip pat planuojama įrengti 3 kempingus, kartu su privačiomis investicijomis atnaujinti Kačerginės lentynių trąsą „Nemuno žiedas“, įrengti paplūdimius, stovyklavietes, dviračių takus pritaikyti lyguminių slidžių slidinėjimo trąsoms šaltuoju sezonu, vystyti naujų svečių namų, viešbučių įrengimo, apžvalgos aikštelių, atokvėpio vietų, maitinimo paslaugų, renginių vietų, stovėjimo aikštelių projektus, plėsti jau esamą dviračių takų infrastruktūrą, kurią, pastačius lyno keltuvą, būtų galima sujungti į vadinamąjį Mažąjį Nemuno žiedą.Specialiajame plane turistiniais traukos centrais iki 2020 m. įvardytos šios Kauno rajono teritorijos: Raudondvaris, Kulautuva, Kačerginė, Vilkija, Karmėlava, Garliava ir Babtai. Į šias teritorijas per artimiausius šešetą metų ir planuojama nukreipti turizmo plėtrai skirtas ES paramos, savivaldybės ir privataus kapitalo lėšas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku