ES nori pereiti prie el. sąskaitų

Publikuota: 2014-06-05
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
„Verslo žinios“

Įsigaliojo ilgai laukta Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl el. sąskaitų faktūrų naudojimo
viešuosiuose pirkimuose.

Valstybės narės direktyvos nuostatas turės perkelti į savo nacionalinę teisę iki 2018 m. lapkričio 27 d. Per tą laiką tikimasi pasiruošti visiškai pereiti prie el. viešųjų pirkimų ir atsisakyti popieriaus viešojo administravimo procesuose.

Pagal naująją direktyvą bus sukurtas Europos el. sąskaitų standartas. Jis bus paskelbtas ES oficialiame leidinyje ne vėliau kaip 2017 m. gegužę. Jeigu Bendrijoje būtų naudojamos vien el. sąskaitos faktūros, perkančiosios organizacijos kasmet galėtų sutaupyti iki 2,3 mlrd. EUR (7,9 mlrd. Lt), rodo skaičiavimai.Šiuo metu Europoje el. sąskaitos tesudaro 4–15% visų sąskaitų. Taip pat viliamasi, kad standartinių el. sąskaitų taikymas paspartins atsiskaitymus su tiekėjais, sumažins biurokratiją ir pagerins aplinkosaugą.
„Ši iniciatyva iš tiesų sveikintina, tačiau šiek tiek pavėluota. Keletas valstybių narių, taip pat Lietuva, yra sukūrusios savo el. viešųjų pirkimų ir sąskaitų išrašymo sistemas. Jas reikės keisti arba derinti prie naujų standartų“, – sako Laura Šlepaitė, LAWIN advokatų kontoros vyresnioji teisininkė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku