Darbo inspekcija supaprastino įmonių deklaraciją dėl darbo saugos

Publikuota: 2014-06-05
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) sutiko supaprastinti įmonėms skirtą deklaraciją dėl darbo saugos ir darbo teisės. Apie tai ketvirtadienį susitikęs su opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime nariais pranešė Vilius Mačiulaitis, Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius.

Liberalai p. Mačiulaitį pasikvietė paaiškinti, kodėl buvo patvirtinta labai sudėtinga, ilga ir biurokratizmu atsiduodanti deklaracija dėl darbo saugos ir darbo teisės. VDI pernai patvirtino tokią daugiau nei 200 klausimų apimančią deklaraciją, skirtą samdomų darbuotojų turinčioms bendrovėms.Opozicijos atstovai piktinosi, kad įmonių vadovai priversti daug laiko ir pastangų skirti, pildydami tokią sudėtingą ir ilgą deklaraciją.VDI vadovas liberalams pranešė, kad daugiau nei 200 klausimų apimanti deklaracija buvo sutrumpinta iki 40 pagrindinių klausimų. Be to, pasak p. Mačiulaičio, jeigu įmonės atnaujintos deklaracijos neužpildys, darbo inspektoriai žada nebausti verslininkų ir netaikyti kitokių sankcijų.„Tai – sveiko proto pergalė ir gera naujiena, nes verslininkai galės dirbti savo tiesioginį darbą. Nuo pat pradžių sakėme, kad deklaracija verslo įmonėms turėtų būti savanoriška, o ne privaloma. Kitas privalumas – deklaracijoje nelieka daugiau nei pusantro šimto perteklinių klausimų, t.y. pieštukus parduodančiai  įmonei nebereikės vertinti cheminių medžiagų saugojimo ir sprogimų rizikos. Deklaracijos klausimai visiškai sutaps su Darbo inspekcijos tarnybos inspektorių medžiaga, kuria jie vadovaujasi atvykę į patikrinimą“, – išgirstą naujieną komentavo Remigijus Šimašius, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys.Pasak kito frakcijos nario Vitalijaus Gailiaus, atsiradus prievolei pildyti sudėtingą deklaraciją, daug įmonių kreipdavosi į konsultantus ir už klausimyno pildymą mokėdavo nuo 300 iki 500 Lt. „Be to, įmonėms ir ūkininkams, samdantiems darbuotojų tik sezoniniams darbams pagal paslaugų kvitus, nebereikės pildyti ir dabar atnaujintos bei sutrumpintos deklaracijos“, – teigė jis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku