Advokatų kontora bendrovei TEO LT grasina milijoniniu ieškiniu

Publikuota: 2014-06-05
Atnaujinta 2015-06-01 12:54
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Verslo teisės kontora „D Legals“ išplatino pranešimą, kuriame kviečia AB TEO LT vartotojus jungtis prie grupinio ieškinio siekiant iš telekomunikacijų įmonės išsireikalauti neteisėto skolos administravimo mokesčio grąžinimo.

Vartotojai, 2009–2012 m. už laiku neapmokėtas paslaugas papildomai prie paskaičiuotų delspinigių mokėję ir skolos administravimo mokestį, pasak kontoros, gali reikalauti jo grąžinimo. Dar 2012 m. Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti Vilniaus apylinkės teismo sprendimą, kuriuo mokestis pripažintas neteisėtu.„Nesvarbu, kiek kartų tuo laikotarpiu žmogus skolos administravimo mokestį bendrovei mokėjo – kelis ar keliolika kartų. Jis gali prisijungti prie grupinio ieškinio, apginti savo interesus ir atgauti sumą, kurią bendrovei TEO LT sumokėjo nepagrįstai“, – pranešime sako Sigita Sriubaitė, kontoros „D Legals“ partnerė.Kontoros skaičiavimu, jei kiekvienas klientas bent kartą sumokėjo skolos administravimo mokestį AB TEO LT, klientams padaryti nuostoliai gali siekti apytiksliai 7 mln. litų.„Teismas sprendime nepasisakė dėl patirtų nuostolių atlyginimo. Tačiau, vadovaujantis bendraisiais teisės principais, šalis, kuri patyrė nuostolius dėl kitos šalies neteisėtų veiksmų, turi teisę į nuostolių atlyginimą. Kitaip tariant, bendrovė TEO LT turi pareigą grąžinti vartotojams neteisėtai iš jų surinktas lėšas “, – teigia p. Sriubaitė.Pasak jos, grupinį ieškinį formuoti buvo nuspręsta po kelių interesantų kreipimosi, kurie iškėlė nuostolių atlyginimo klausimą.

TEO: kreipkitės į mus

„TEO prioritetas – mūsų klientų pasitenkinimas teikiamomis paslaugomis ir aptarnavimo kokybe. Todėl klientus, turinčius klausimų dėl šio mokesčio taikymo nuo 2009 iki 2012 metų ir galimo jo kompensavimo kviečiame visų pirma kreiptis tiesiai į TEO“, – VŽ atsiųstame komentare teigia Antanas Bubnelis, bendrovės komunikacijos vadovas.Pasak jo, skolos administravimo mokestį turi daugelis bendrovių tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse.„TEO taip pat taiko šį mokestį nuo 2009 metų. Jis taikomas tais atvejais, kai klientai laiku nesumoka už jiems suteiktas paslaugas. Nesulaukus apmokėjimo už paslaugas klientams yra siunčiami priminimai, skambinama, imamasi kitų informavimo ir priminimo apie įsiskolinimą priemonių. Sutartyse numatytu laiku už TEO suteiktas paslaugas mokantiems klientams šis mokestis nėra taikomas. 2012 metais, nelaukdama teismo sprendimo, TEO ėmėsi papildomų priemonių ir pakeitė mokesčio struktūrą, papildomai raštu apie tai informavo klientus“, – sako p. Bubnelis.„D Legals“ teisininkų  komentaras apie AB „TEO LT“ pažadą kompensuoti nuostolius klientams:

„Vertinu teigiamai, kad po viešo pranešimo apie ketinimą ginti pažeistas vartotojų teises teisme, AB „TEO LT“ pasiūlė geruoju atlyginti žalą visiems  klientams, kurie kreipsis. Tačiau svarbu, jog socialinę atsakomybę deklaruojančios bendrovės ateityje elgtųsi sąžiningai ir atsakingai bei netaikytų neteisėtų rinkliavų, o sužinojusios apie savo veiksmų neteisėtumą, nedelsiant imtųsi atlyginti žalą visiems dėl to nukentėjusiems asmenims. Tikiuosi, kad AB „TEO LT" visus nukentėjusius klientus kuo skubiau informuos asmeniškai apie galimą nuostolių kompensavimą ir jį įvykdys sklandžiai“, - sako p. Sriubaitė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku