STT: Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus byla perduota teismui

Publikuota: 2014-06-04
Atnaujinta 2015-06-01 12:14
„Verslo žinios“

Teismui perduota byla, kurioje, remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnų surinktais įrodymais, Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Ramūnas Zutkis kaltinamas piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu, dokumentų klastojimu.

2014 m. sausio 9 d. Šiaulių apylinkės teismas p. Zutkį 6 mėnesiams nušalino nuo pareigų.„Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas turtinės naudos sau, kurstydamas jam pavaldų darbuotoją klastoti dokumentus, savo ar artimųjų vardu įsigytas ir registruotas transporto priemones remontuodavo automobilių remontu užsiimančioje įmonėje už tardymo izoliatoriaus lėšas, melagingai finansiniuose dokumentuose nurodant, kad buvo atlikti izoliatoriui priklausančių transporto priemonių remonto darbai“, - teigiama STT pranešime.Be to, p Zutkis bandė ŠTI pinigus pasisavinti tiesiogiai – STT Šiaulių valdybos pareigūnai sulaikė izoliatoriaus Ūkio skyriaus inžinierių L. Č., kai šis, p. Zutkio nurodymu, pasikėsino iš transporto priemones remontuojančios įmonės susigrąžinti dalį grynųjų pinigų, kurie suklastotų finansinių dokumentų pagrindu jau buvo pervesti įmonei už neva atliktus ŠTI transporto priemonės remonto darbus.Šioje baudžiamojoje byloje įtarimai pareikšti ir pagal darbo sutartį dirbančiam ŠTI Ūkio skyriaus inžinieriui, tačiau įtariamajam pripažinus savo kaltę, Šiaulių apylinkės teismas 2014 m. gegužės 6 d. priėmė nutartį, kuria inžinierių atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą vienerių metų laikotarpiui.Be to, teismas jam skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – sumokėti 1.300 Lt įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku