Seime kyla klaustukų dėl informacijos apie turtą periodinio teikimo

Publikuota: 2014-06-04
Atnaujinta 2015-06-01 13:15
svg svg
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Seime suabejota Vyriausybės planais gerokai sugriežtinti mokesčių administravimą, nustatant prievolę mokesčių mokėtojams periodiškai teikti informaciją apie savo turimą turtą ir pajamas. Atitinkamai būtų leista paprasčiau sekti bankų sąskaitas bei visas atliekamas operacijas.

Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK) trečiadienį svarstyti Vyriausybės pateikti Mokesčių administravimo įstatymo keliolikos straipsnių pakeitimai. Jais, anot ministrų kabineto, „siekiama pažaboti kontrabandą bei šešėlinį verslą ir pertvarkyti mokesčių sistemą, nes siūloma mokesčių mokėtojams ir tretiesiems asmenims nustatyti prievolę periodiškai teikti informaciją mokesčių administratoriui apie asmenų pajamas, turtą, turimas sąskaitas, išlaidas, finansines operacijas, pinigines lėšas“.Šiuo vyriausybiniu projektu taip pat siūloma nustatyti solidarią atsakomybę pridėtinės vertės mokesčio mokėtojams „tais atvejais, kai jie žinojo arba privalėjo žinoti, kad pridėtinės vertės mokestis bus nesumokėtas“.Rimantas Šadžius, finansų ministras, BFK nariams aiškino, kad projektas atsirado „nuolat ieškant, kaip gerinti mokesčių administravimą ir jų surinkimą“. Anot ministro, informacijos apie pajamas ir turtą teikimas jau dabar yra numatytas. Bet pasiūlytuoju projektu siūloma šį teikimą sugriežtinti ir paversti periodiniu.„Visame pasaulyje prie to einama. Yra sutarta, kad valstybės keisis nenuasmeninta informacija šiais klausimais. Sutinkame, kad šie pakeitimai bus gana skausmingi bankams, todėl einame į kompromisus dėl šio įstatymo pakeitimo įsigaliojimo“, – teigė ministras.Pasak jo, projektas atsirado po to, kai Valstybinė mokesčių inspekcija pateikė pastabų „dėl būtinų pakeitimų ten, kur jiems sunku dirbti“.„Projektas skirtas tam, kad būtų pašalintos nepagrįstos galimybės pasinaudoti tam tikromis teisėmis, apeiti mokesčių mokėjimą. Ieškoma būdų operatyviau išieškoti mokesčius, taip pa užkardyti galimybes nemokėti mokesčių atsiskaitant grynais pinigais. Tam tikros priemonės yra ir dabar, bet projektu siūloma jas praplėsti“, – komiteto nariams sakė Jūratė Laurikėnaitė, Finansų ministerijos Mokesčių departamento direktorė.Bet BFK posėdyje dalyvavusi Kaetana Leontjeva, Lietuvos laisvosios rinkos instituto atstovė, tvirtino, kad projektu faktiškai „įteisinamas visų Lietuvos bankuose esančių sąskaitų sekimas“. Pasak jos, taip gali būti pažeisti Konstitucijos straipsniai dėl privataus gyvenimo apsaugos: „Tokia informacija gali būti piktnaudžiaujama, ji gali būti nutekinama.“Seimo komiteto narių dauguma išgirdo šias abejones, todėl pasiūlė dar taisyti, tobulinti pateiktąjį įstatymo projektą, atsižvelgiant ir į kai kurias pareikštas teisininkų pastabas. Prie projekto Seime greičiausiai bus grįžta rudenį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku