VMI viršininko pavaduotoja atleista dėl 78 centų

Publikuota: 2014-06-30
Atnaujinta 2015-06-01 13:25
Vilma Vildžiūnaitė, Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoja.
svg svg
Vilma Vildžiūnaitė, Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoja. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Iš Valstybinės mokesčių inspekcijos už šiurkštų pažeidimą atleidžiama Vilma Vildžiūnaitė, VMI viršininko pavaduotoja.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), vykdžiusi viešųjų pirkimų konkursą programavimo paslaugoms pirkti, iš VMI gavo raštą, jog kelios konkurse dalyvavusi įmonė yra skolingos valstybei, ir iš sąrašo jas išbraukė.Tačiau vėliau viena neįvardijama įmonė kreipėsi į p. Vildžiūnaitę, kuri išdavė naują raštą, jog įmonė – neskolinga. Bendrovė padavė VVTAT į teismą, kad būtų sugrąžinta į sąrašą, o konkurso eiga šiuo metu sustabdyta.„Dėl tarnautojos veiklos ir skirtingo turinio tarnybinių raštų iš VMI dėl vienos įmonės skolingumo valstybei buvo sustabdytas milijoninės vertės konkursas. Įmonė, kuri dalyvavo konkurse ir turėjo nepriemoką valstybei, pažeidžiant procedūras, gavo raštą iš VMI, kad ji valstybei neskolinga“, – nurodoma VMI pranešime.Pasak Felikso Petrausko, VVTAT direktoriaus, 7 mln. Lt ES fondų paramą institucija turi panaudoti iki šių metų galo, tačiau prasidėję ginčai trukdo vykdyti projektą. Jis teigia, kad jei tarnyba praras lėšas, pati kreipsis į teismą ir bandys jas išieškoti.Tyrimo, kuris VMI pradėtas gegužės 19 d., gavus skundą iš VVTAT ir Vilniaus apygardos raštą, metu nustatyta, kad p. Vildžiūnaitė šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo (VTĮ) 15 str. 1 dalies 1, 4 ir 6 punktų reikalavimus, t.y. nesilaikė įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, netinkamai atliko pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas bei nesilaikė valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklių.

Kreipėsi į prokuratūrą

VMI dėl p. Vildžiūnaitės galimai padarytos nusikalstamos veikos birželio 27 d. kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą. Institucija prašo įvertinti, ar nebuvo įvykdytos nusikalstamos veikos.Tuo metu VMI viršininko pavaduotojo funkcijas laikinai pavesta vykdyti Virginijui Narvilui, VMI prie FM Didžiųjų mokesčių mokėtojų stebėsenos ir konsultavimo departamento direktoriui.VMI pažymi, kad susilaiko nuo išsamesnių komentarų, nes Prokuratūra pagal pateiktą informaciją gali pradėti ikiteisminį tyrimą.

78 centai

Ponia Vildžiūnaitė VŽ teigė oficialaus pranešimo apie nuobaudą dar negavusi. Šiuo metu ji serga ir darbe nebuvo. Vis dėlto ji sakė „numananti“, apie ką eina kalba.„Toks viršininko įsakymas skirti nuobaudą už tariamai šiurkštų pažeidimą, esu įsitikinusi, yra visiškai nepagrįstas“, – sakė p. Vildžiūnaitė ir pridūrė, kad sprendimą skųs teismui.„Aš savo veiksmais jokių pažeidimų, kuriuos būtų galima laikyti šiurkščiais ar panašiais, nepadariau“, – kalbėjo p. Vildžiūnaitė. Anot jos, įmonė, apie kurią eina kalba, turėjo ir permoką, ir neprimoką tuo pačiu metu, todėl rašte buvo teigiama, jog ji nėra skolinga.Nepriemoka, apie kurią eina kalba, pasak jos, buvo 78 centai, permoka buvo 166 Lt.„Suprantu, kad galbūt yra skirtingos tokios situacijos vertinimo nuomonės. Bet aš esu įsitikinusi, kad čia nėra jokių pažeidimų“, – sakė tarnautoja.Darius Buta, VMI atstovas spaudai, VŽ negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti duomenų apie įmonės skolingumą, nes jie gali tapti ikiteisminio tyrimo dalimi.VŽ primena, kad praėjusią savaitę finansų ministras Rimantas Šadžius pranešė, jog ketverių metų kadencijai nesiūlo skirti Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko (VMI) Modesto Kaseliausko.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku