Nuo liepos 1 d. – pigesnis ryšys užsienyje

Publikuota: 2014-06-30
Atnaujinta 2015-06-01 13:15
Nuotrauka: Aušros Barysienės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Nuo liepos 1 d. pagal Europos Komisijos reglamentą įsigalioja mažesni maksimalūs tarptinklinio ryšio tarifai.

Mobiliojo interneto duomenų tarifas mažėja 55%, skambučių ir žinučių – apie ketvirtadalį.Ryšio operatoriai nustatytas normas turi įgyvendinti iki antradienio.Kaip VŽ jau rašė, šie pokyčiai – dalis EK plano iki 2015 m. pabaigos išvis panaikinti papildomus kaštus už mobilųjį ryšį užsienyje.Kitas EK priimtas sprendimas – nuo liepos 1 d. Europos mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai gali vartotojams pasiūlyti prieš keliaujant sudaryti atskirą tarptinklinio ryšio paslaugų sutartį ir, kai įmanoma, leisti jiems pasirinkti mobiliojo ryšio ir duomenų perdavimo paslaugų teikėją.Pasak Komisijos, per pastarąjį dešimtmetį šioje srityje nuveikta labai daug – nuo 2008 m. iki šiol tarptinklinio mobiliojo ryšio tarifai jau sumažėjo 80%, o duomenų perdavimo įkainiai – 91%. Duomenų, perduodamų tarptinkliniu ryšiu, apimtis išaugo net 1500%.Tačiau ir dabar 94% Bendrijos gyventojų dėl mobiliojo tarptinklinio ryšio kainų už savo šalies sienų riboja naudojimąsi daugeliu paslaugų. Apklausus 28.000 ES piliečių paaiškėjo, kad dėl tarptinklinio ryšio antkainių 47% Bendrijos gyventojų niekada nesinaudotų mobiliuoju internetu kitoje ES šalyje, tik vienas iš dešimties naudotųsi e. paštu taip pat kaip savo šalyje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku