Lietuva Arabijos pusiasalyje dairosi į Omaną

Publikuota: 2014-06-30
Atnaujinta 2015-06-01 13:04
Sayyid Badr bin Hamad Al Busaidi, Omano Užsienio reikalų ministerijos generalinis sekretorius.
Sayyid Badr bin Hamad Al Busaidi, Omano Užsienio reikalų ministerijos generalinis sekretorius. Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
 

Vilniuje apsilankęs aukštas Omano Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas paragino Lietuvos verslininkus drąsiau žengti į šios šalies ir viso Arabijos pusiasalio regiono sparčiai besivystančią rinką.

VŽ duotame interviu Sayyid Badr bin Hamad Al Busaidi, Omano Užsienio reikalų ministerijos generalinis sekretorius, paminėjo, kad šią valstybę labai domina lietuviški maisto produktai, bendradarbiavimas su Lietuva informacinių technologijų, saulės elementų, lazerių gamybos, taip pat medicinos, mokslo, švietimo, turizmo srityse.Anot pareigūno, Lietuvos maisto produktų gamintojai jau pradeda rodyti susidomėjimą arabiškąja rinka. Pavyzdžiui, į Omaną yra vežami lietuviški saldumynai, ruošiamasi eksportuoti vištieną ir jos produktus.„Mus taip pat labai domina jautiena, veršiena, aviena, pieno produktai. Lietuvių produkcija yra gera. Be to, jūsų gamintojai turi visus europietiškus sertifikatus, kurie pripažįstami ir Omane“, – tvirtino p. Al Busaidi.Pasak jo, lietuvių verslininkus nuo glaudesnio bendradarbiavimo su Omanu ir gretimomis valstybėmis labiausiai stabdo kai kurie psichologiniai barjerai, tarp jų – neteisingi įsitikinimai, kad tai nestabilios, nesaugios šalys, kur keliami pernelyg sudėtingi, neva neįgyvendinami reikalavimai, kur neįmanoma normaliai uždirbti.„Norėčiau paneigti visus šiuos mitus. Raginu lietuvius nesibaiminti ir drąsiau siūlyti savo paklausią produkciją Omanui“, – teigė p. Al Busaidi.Tiesa, yra dar viena nemenka kliūtis – prastas susisiekimas su šia tolima valstybe Arabijos pusiasalyje. Tačiau, p. Al Busaidi tvirtinimu, ieškoma galimybių pagerinti situaciją oro ir jūros susisiekimo srityse.Vizito metu jis taip pat aptarė galimybes į Lietuvą atvykti vadinamiesiems sveikatos turistams iš Omano. Pareigūnas tvirtino įsitikinęs, kad Lietuvoje yra sudarytos labai geros sąlygos gydytis širdies ir kraujagyslių, onkologines ligas, diabetą, tiesiog pailsėti šiuolaikiniuose relaksacijos centruose.Vilniuje kelias dienas vykusiose konsultacijose daug dėmesio skirta dvišaliams santykiams, aptartos derybos dėl investicijų skatinimo ir apsaugos sutarties, ekonominio bendradarbiavimo klausimai ir tarptautinės politikos aktualijos.Delegacijos pasikeitė  informacija apie prasidėjusias derybas dėl dvišalės investicijų skatinimo ir apsaugos sutarties. Abi pusės patvirtino suinteresuotumą tęsti derybas dėl dvigubo apmokestino išvengimo sutarties ir oro paslaugų susitarimo. Susitikimuose aptarti aktualiausi dvišalio ekonominio bendradarbiavimo klausimai. Teigiamai įvertintas bendras įdirbis informacinių technologijų, prekybos maisto, žemės ūkio produktais srityse. Aptartos galimybės išnaudoti potencialą energetikos, prekybos, investicijų, turizmo, švietimo ir kultūros srityse.Omano delegacija vizito metu taip pat susitiko su keliais Lietuvos ministrais ir viceministrais,  lankėsi Santariškių universitetinėje ligoninėje, įmonėje „Baltic Solar Energy“ Visoriuose. Pastaroji, beje, turi planų investuoti į saulės sistemų gamybą Omane.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku