Tarp bankrutuojančių bendrovių – 88 mln. Lt pajamų gavęs „Tvisteris“

Publikuota: 2014-06-03
Atnaujinta 2015-06-01 11:56
svg svg
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Daugiausiai bankrutuojančių įmonių gegužę buvo tarp didmeninės prekybos įmonių – iš viso 37, arba beveik tiek pat, kiek vidutiniškai per ankstesnius 2014 m. mėnesius. Dar 27 bankrotai teko kitai prekybos veiklai – mažmeninei, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ analizė pagal Registrų centro duomenis.

Iš viso gegužė 140 įmonių pripažintos bankrutuojančiomis.„Mažmeninės ir didmeninės prekybos įmonės sudaro santykinai didžiausią šalies verslo dalį. Apskritai stebimos bankrotų tendencijos yra natūrali stiprėjančios konkurencijos, besikeičiančių vartotojų lūkesčių pasekmė.Kai kuriuos verslo subjektus sužlugdė jų partnerių bankrotai, kuriems šie nebuvo pasiruošę. Vis dėlto, sekant savo partnerių kredito istoriją ir finansinius rodiklius, tokių nemalonumų išvengti galima ir taip iš anksto pasiruošti pagalvę galimiems nemokumo ir bankroto atvejams“, – sako Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ vyriausioji kredito analitikė.Transporto sektoriuje bankrutuojančiomis tapo 23 įmonės. Atsižvelgiant į augantį įmonių skaičių Lietuvoje ir bendras bankrutuojančių įmonių tendencijas, „Creditinfo“ prognozuojamas įmonių bankrotų lygis 2014 m. turėtų išlikti panašus kaip ir praėjusiais metais.

Bankrutuoja Kauno apskrities gazelė

Bankrutuojančios statusą praėjusį mėnesį įgijo Kaune veikianti buitinių prietaisų didmeninės prekybos UAB „Tvisteris“, kurios pajamos 2012 m. sudarė 88,4 mln. Lt. Ši įmonė yra pirmoje vietoje Kauno apskrities „Gazelės 2013“ sąraše.Antra didžiausia bankrutuojanti įmonė gegužę – maisto pramonės UAB „Lignesa“ iš Tauragės. Įmonė, kuri turi pradelstų įsipareigojimų už telekomunikacijų, elektros, finansines ir kitas paslaugas, 2012 m. gavo 27 mln. Lt pajamų. Šiuo metu „Lignesa“ turi 47 darbuotojus.Bankrutavusios statusą balandį įgijo UAB „Geostatyba“, 2011 m. dar gavusi 19 mln. Lt pajamų. Įmonės pradelsti įsipareigojimai – lizingo, telekomunikacijų, elektros, draudimo ir kitoms bendrovėms. 2012 m. įmonė turėjo 70 darbuotojų.Tarp bankrutavusių – ir UAB „Baltic Metal Group“, vėlavusi mokėti dviem bankams, lizingo, telekomunikacijų ir kitoms įmonėms. „Baltic Metal Group“ 2011 m. gavo 9 mln. Lt pajamų, įmonėje 2012 m. dirbo 14 darbuotojų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku