Naujas aplinkos ministras gali pradėti darbą liepą

Publikuota: 2014-06-03
Atnaujinta 2015-06-01 11:46
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Į Europos Parlamentą (EP) išrinktas Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas Valentinas Mazuronis aplinkos ministro pareigas turėtų eiti iki liepos, o naujasis Aplinkos ministerijos vadovas turėtų pradėti dirbti tik po to, kai Vyriausybė bus paskirta iš naujo po įgaliojimų grąžinimo antrai kadencijai perrinktai prezidentei.

Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, antradienį interviu LRT radijui užsiminė, kad p. Mazuronis aplinkos ministru dirbs dar beveik mėnesį. Tai reiškia, kad jis ministerijos vadovo portfelį turėtų formaliai netekti tik liepos 1 d., kai prasidės naujojo EP kadencija.Ponas Mazuronis VŽ sakė dar neįteikęs premjerui atsistatydinimo pareiškimo. Tai jis žada padaryti kitą savaitę.Ministrus Vyriausybės vadovo teikimu skiria ir atleidžia prezidentas savo dekretu. Todėl premjeras turės valstybės vadovei Daliai Grybauskaitei perduoti teikimą nuo tam tikros datos atleisti p. Mazuronį iš ministro pareigų. Greičiausiai tai bus birželio 30 d.Savo ruožtu p. Butkevičius interviu LRT radijui tvirtino, kad kandidatas užimti aplinkos ministro postą paaiškės po dviejų savaičių, tai yra priartėjus liepai. Šią kandidatūrą premjeras derina su Tvarkos ir teisingumo partija, pagal valdančiosios koalicijos sutartį turinčia teisę deleguoti aplinkos ministrą.„Svarstomi keli kandidatai ir sprendimas bus priimtas per dvi savaites“, – interviu sakė Vyriausybės vadovas. Tarp galimų kandidatų yra neoficialiai minimi aplinkos viceministrai Daiva Matonienė ir Almantas Petkus, ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas, teisininkė Aušra Ručienė.Bet, VŽ žiniomis, naujojo aplinkos ministro paskyrimas ir jo darbo pradžia bus siejama su Vyriausybės sudėties patvirtinimu iš naujo, kuris įvyks liepos viduryje.Liepos 12 d., kai p. Grybauskaitė prisieks antrai kadencijai, p. Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė grąžins jai savo įgaliojimus. Tada ir prasidės ministrų kabineto peržiūra. Premjeru turėtų būti paskirtas tas pats socialdemokratų lyderis p. Butkevičius. Bet kai kurie ministrai gali keistis.Kol kas aišku, kad tikrai pasikeis aplinkos ministras, nes p. Mazuronis apsisprendė išvykti dirbti į EP.Antradienį Vyriausioji rinkimų komisija turėtų svarstyti p. Mazuronio prašymą atsisakyti Seimo nario mandato. Vietoje jo į Seimą dirbti ateis Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas Rimas Antanas Ručys.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku