Lietuvos keliais į pratybų poligoną važiuos tankai ir šarvuočiai

Publikuota: 2014-06-03
Atnaujinta 2015-06-01 13:17
Nuotrauka: Alfredo Pliadžio (Kariuomenės)
„Verslo žinios“

Trečiadienį į Klaipėdos jūrų uostą atvyksta Danijos kariuomenės technika, kuri bus naudojama Gaižiūnų poligone vyksiančioje tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2014“.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, šiųmetinis „Kardo kirtis“ - tai didžiausios nuo Lietuvos narystės NATO pradžios tarptautinės pratybos.Į pratybas Lietuvoje dviem jūriniais keltais Danijos kariai atgabens sunkiuosius tankus „Leopard 2A5“, šarvuotas pėstininkų kovos mašinas CV 9035, naujos modifikacijos vikšrinius šarvuočius M113, ratines pėstininkų kovos mašinas „Piranha“, šarvuotus medicinos sunkvežimius „Duro“ ir kitą karinę techniką.Visos vikšrinę techniką gabenančios ar ratuotos karinės technikos kolonos bus lydimos Karo policijos automobilių. Danų karinės technikos kolonos iš Klaipėdos į Rukloje esantį Gaižiūnų poligoną judės birželio 4–8 d.Karinė transporto technika bus gabenama bendro naudojimo Lietuvos keliais, atsižvelgiant į kelių būklę ir leidžiamą maksimalią apkrovą.Šįmet „Kardo kirtyje“ trijose Baltijos valstybėse dalyvaus rekordinis karių skaičius – daugiau nei 4.700 karių iš dešimties NATO ir partnerių šalių – Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos ir Suomijos. Keli šimtai jų treniruosis Estijoje, apie 2.000 – Latvijoje, apie 2.500 – Lietuvoje.Lauko taktikos pratybose, kurios vyks Gaižiūnų poligone, kartu treniruosis apie 1.100 karių iš Danijos kariuomenės aukštos parengties bataliono kovinė grupės, apie 900 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, apie 190 karių iš Lietuvoje dislokuotos JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-osios oro desanto brigados kuopos ir iš JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos, dar apie 50 Lenkijos Sausumos pajėgų karių. Birželio 7 d. į Lietuvą atvyksta ir pratybose dalyvausiantys JAV kariai.„Kardo kirtis“ – tai kasmetinės JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietės Baltijos šalyse organizuojamos tarptautinės pratybos. Šios serijos pratybos Baltijos šalyse šiemet vyks jau ketvirtąjį kartą. Jomis siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą ir pasirengimą vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas.Karinės pratybos „Karto kirtis 2014“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vyks birželio 9-20 dienomis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku