Itališko apiplėšimo aidas pasieks ir „Technoramos“ parduotuves

Publikuota: 2014-06-03
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Didmeninę prekybą buitine technika vykdanti UAB „Tvisteris“ pernai buvo viena sparčiausiai augusių įmonių Kauno regione. O šiemet ne tik bankrutuoja, bet ir nežinomybėn tempia penkias parduotuves Lietuvoje valdančią UAB "Technoramą".  Viena liūdnos pabaigos priežasčių –  1,5 mln. EUR nuostoliu bendrovei atsiėjęs apiplėšimas Italijoje.

Pernai UAB „Tvisteris“ tapo viena konkurso „Gazelė 2013“ laureačių kaip sparčiausiai augusi įmonė, užpernai jos pajamos siekė 88,4 mln. Lt (2013 m. finansinė ataskaita dar nepateikta Registrų centrui). Tačiau šiuo metu UAB „Tvisteris“ jau yra visus dokumentus atidavusi bankroto administratoriui, kuris Kauno apygardos teismui pateiks duomenis apie kreditorių finansinius reikalavimus ir bus patvirtintas kreditorių sąrašas.„Sumos nemažos“, - Virginijus Sagatauskas, bankroto bylos administratorius nedetalizuoja kreditorinių reikalavimų sumos, kol jų nėra patvirtinęs teismas.  Vis dėlto pamini didžiausius įmonės kreditorius – tai prekybinius kreditus suteikusios kompanijos „Samsung“, „LG“ ir kitos.

Kils grandininė reakcija

Dėl „Tvisteriui“ iškeltos bankroto bylos grandininė reakcija pasieks ir UAB „Technoramą“, kuriai Lietuvoje priklauso 5 prekybos buitine technika parduotuvės tokiu pat pavadinimu bei e. parduotuvė „Technorama.lt“. Mat, kaip jau skelbė VŽ, elektronikos ir buities technikos prekybos tinklą „Technorama“ valdančios UAB “Technoverslas“ savininkė yra ta pati UAB „Tvisteris“.Registrų centro duomenimis, nuo 2014 m. kovo vidurio UAB „Technoverslas“ pakeitė pavadinimą į UAB „Neonetas“. Įmonei vadovauja Mindaugas Skalandžiūnas. Kaip yra skelbę VŽ, balandį Klaipėdos apygardos teismas yra iškėlęs bankroto bylą „Neonetui“.Technoramos" parduotuves valdančiai UAB „Neonetas“ iškeltoje bankroto byloje teismas balandį yra gavęs skundus, kuriuos nagrinės ir sprendimą priims Lietuvos apeliacinis teismas. Kol nėra įsiteisėjusi nutartis dėl bankroto bylos iškėlimo - t.y. kol nėra Apeliacinio teismo sprendimo dėl skundų - tol „Neonetui“ nebus pradėtos bankroto procedūros.Teismas jau yra paskyręs UAB „Neonetas“ bankroto bylos administravimo įmonę - UAB „Klaipėdos administratorių biurą“. Tačiau, kol teismo nutartis neįsiteisėjusi, jokios bankroto procedūros nėra vykdomos. VŽ antradienį nepavyko susiekti su p. Skalandžiūnu, "Neoneto" vadovu.Kol kas nesiryžtama prognozuoti „Technoramos“ prekybos tinklo ateities, tačiau, anot p. Sagatausko, „Tvisteriui“ pradėta bankroto procedūra atsilieps ir „Technoramai“. „Neabejotinai tai (bankroto bylos iškėlimas UAB „Tvisteriui“ ir „Technoramos“ tolesnė veikla – red.) susiję. Tad vykdomos bankroto procedūros palies ir „Technoramos“ tolesnę veiklą“ – pripažįsta p. Sagatauskas.VŽ antradienį nepavyko susisiekti su dabartiniu „Tvisterio“ vadovu. Vytautas Granickas VŽ teigė, jog šiai įmonei vadovavo iki balandžio mėnesio, o vėliau jį pakeitė kitas direktorius.„Kadangi nuo balandžio nedirbu „Tvisteryje“, tai nieko negaliu komentuoti“, - atsisakė komentuoti susidariusią situaciją p. Granickas. UAB „Tvisteryje“ dirba 4 darbuotojai.

Balandį iškelta bankroto byla

Į Kauno apygardos teismą dėl bankroto bylos iškėlimo pavasarį kreipėsi vienas iš „Tvisterio“ kreditorių, su kuriuo įmonė nebuvo laiku atsiskaičiusi. Kaip teigia bankroto administratorius, šiam kreditoriui „Tvisteris“ buvo skolingas nedidelę pinigų sumą – kelis tūkstančius litų.Tuomet, anot p. Sagatausko, prie šio kreditoriaus reikalavimų prisijungė ir „Swedbank“ bei „Tvisterio“ vadovas. Pagal gautus prašymus balandžio 28 d. Kauno apygardos teisme „Tvisteriui“ buvo iškelta bankroto byla, įmonei suteiktas bankrutuojančios įmonės statusas, paskirtas bankroto administratorius.Kaip teigia p. Sagatauskas, pradėjus bankroto procedūras, iš „Tvisterio“ jis gavo visus dokumentus, su kuriais jau susipažino. Įvertinęs dokumentus, bankroto administratorius išsiuntė laiškus maždaug 20-iai adresatų, kurie turi raštu pateikti kreditorinius reikalavimus ir juos pagrindžiančius dokumentus.„Gavęs atsakymus, tikrinsiu pateiktus reikalavimus ir tada juos pateiksiu teismui, kuris įvertins šiuos duomenis ir paskelbs oficialų kreditorių sąrašą bei „Tvisterio“ įsiskolinimo sumą“, - kalba p. Sagatauskas.Tuomet bus šaukiamas pirmasis kreditorių susirinkimas, kuriame bus svarstomos įsiskolinimų grąžinimo galimybės. Atsiskaičius su kreditoriais ar kitaip išsprendus įsiskolinimų padengimo klausimus, teismas paskelbs įmonę bankrutavusia ir ji bus išbraukta iš Juridinių asmenų registro.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Sudavė smūgį apiplėšimas Italijoje

Pasak bankroto administratoriaus, stiprų smūgį „Tvisterio“ mokumui sudavė apiplėšimas Italijoje.„2013 m. gruodį neaiškiomis aplinkybėmis iš logistikos centro Italijoje, kuriame prekes sandėliavo ir „Tvisteris“, dingo jų produkcijos už maždaug 1,5 mln. EUR. Todėl įmonei kilo sunkumų, atsiskaitant su tiekėjais“, - komentuoja p. Sagatauskas. Iš viso per šį apiplėšimą Italijoje iš minėto logistikos centro dingo įvairių įmonių produkcijos už 40 mln. EUR.Apie prarastas prekes Italijos teisėsaugai pranešė UAB “Tvisteris“, šioje šalyje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kol vyksta tyrimas, bankroto administratorius negali pateikti daugiau duomenų apie išaiškintas įvykio aplinkybes.Tiesa, p. Sagatauskas teigia, jog „Tvisteris“ ir anksčiau turėjęs mokumo problemų, tačiau jas esą dar buvo galima išspręsti ir nekeliant bankroto bylos.„Tačiau apiplėšimas Italijoje tapo postūmiui kreditoriams reikalauti padengti įsiskolinimus per teismą“, - sako bankroto administratorius.

UAB „Tvisteris“ pajamos,  mln. Lt

2010 m. - 56,9

2011 m. - 96
2012 m. - 88,3
2013 m. - n.d.ŠALTINIS: REGISTRŲ CENTRAS

UAB “Technoverslas” pajamos, mln. Lt

2010 m. - 41,4

2011 m. - 53,3
2012 m. - 60,4
2013 m. - n.d.UAB “Technoverslas” nuo 2014 m. kovo 13 d. veikia nauju pavadinimu – UAB “Neonetas”.ŠALTINIS: REGISTRŲ CENTRAS

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku