Grybauskaitė Obamai: JAV buvimas regione – veiksminga atgrasymo priemonė

Publikuota: 2014-06-03
Atnaujinta 2015-06-01 13:08
svg svg
Nuotrauka: Roberto Dačkaus (Prezidentūros)
 

Lietuvos prezidentė sveikino Jungtinių Amerikos Valstijų pasiryžimą skirti papildomą finansavimą stiprinti Rytų Europos saugumą. Toks žingsnis, pasak Dalios Grybauskaitės, demonstruoja, kad Vašingtonas labai rimtai vertina situaciją regione ir supranta savo glaudaus bendradarbiavimo su partnerėmis svarbą.

Apie tai p. Grybauskaitė pareiškė antradienį Varšuvoje susitikusi su JAV prezidentu Baracku Obama. Šiame susitikime taip pat dalyvavo Lenkijos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Čekijos, Slovakijos, Rumunijos, Slovėnijos, Kroatijos, Bulgarijos, Vengrijos prezidentai ir išrinktasis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.Anot prezidentūros pranešimo spaudai, susitikime su p. Obama aptarta saugumo situacija regione, bendradarbiavimo galimybės sprendžiant karinio, energetinio, ekonominio, informacinio ir kibernetinio saugumo klausimus.„Veikdami kartu galime duoti deramą atsaką agresyvėjančiai Rusijai ir užtikrinti mūsų žmonių saugumą. JAV buvimas regione – veiksminga atgrasymo priemonė, tačiau turime ir patys labai atsakingai stiprinti savo gynybinius pajėgumus, ieškoti galimybių mažinti ekonominę ir energetinę priklausomybę nuo nenuspėjamo kaimyno“, – pabrėžė p. Grybauskaitė.Pasak jos, JAV – tvirta Lietuvos sąjungininkė, suprantanti Lietuvos saugumo iššūkius ir greitai reaguojanti į kylančias grėsmes. Prasidėjus galios demonstravimui Lietuvos pašonėje, JAV iškart atsiuntė būtiną pastiprinimą – gauti papildomi naikintuvai oro erdvės apsaugai, ilgalaikės sausumos ir jūrų pajėgos.Anot p. Grybauskaitės, tai, kad JAV laikosi duoto žodžio nepalikti be dėmesio savo partnerių Rytų Europoje, įrodo antradienį Varšuvoje paviešintas JAV prezidento pareiškimas skirti 1 mlrd. USD JAV karių, aviacijos ir jūrų pajėgų buvimui šiame Europos regione.Prezidentės teigimu, nauju impulsu ekonominiam ir energetiniam saugumui gali tapti suskystintų dujų eksportas iš JAV į Europą bei ES ir JAV laisvosios prekybos sutartis.„Pati Lietuva taip pat jau šiemet didina gynybos finansavimą ir skiria papildomai lėšų šalies apginamumui stiprinti, ieško saugesnių rinkų verslui, baigia statyti suskystintų dujų terminalą, vykdo kitus energetinius projektus, kurie sumažins priklausomybę nuo Rusijos dujų koncerno „Gazpromo“, – pabrėžiama prezidentūros pranešime.Prezidentė taip pat paragino visas šalis skirti daugiau dėmesio informaciniam saugumui užtikrinti. Lietuvai ir visoms Baltijos šalims ypač svarbi JAV patirtis kovojant su informacinėmis atakomis ir priešiška propaganda. Visos šalys turi suvienyti pajėgas ir kovai su kibernetinėmis grėsmėmis.Taip pat buvo aptartas pasirengimas NATO viršūnių susitikimui šį rudenį Velse, kuriame bus priimti svarbūs sprendimai dėl gynybos planų atnaujinimo, saugumo priemonių sustiprinimo NATO pasienio valstybėse ir tolesni žingsniai, susiję su kibernetinio ir energetinio saugumo užtikrinimu.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku