Molėtų ir Kaišiadorių savivaldybės tvarkydamos komunalines atliekas pažeidė įstatymą

Publikuota: 2014-06-27
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
„Verslo žinios“

Molėtų rajono ir Kaišiadorių rajono savivaldybės netinkamai organizavo komunalinių atliekų tvarkymą savivaldybėms priskirtose teritorijose, nustatė Konkurencijos taryba.

Tyrimo dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės sprendimų metu ekspertai nustatė, kad šiuo metu komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo rinkoje Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje veikia vienintelis ūkio subjektas – savivaldybės įmonė „Kaišiadorių paslaugos“. Jai savivaldybės administracija be konkurenciją užtikrinančios procedūros neribotam laikotarpiui suteikė išimtines teises teikti komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas. Tačiau ekspertai nustatė, jog yra ir daugiau įmonių, kurios galėtų ir norėtų teikti šias paslaugas Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje.Taigi taryba pažymi, kad savivaldybė be konkurencingos procedūros suteikusi išimtines teises teikti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas savo kontroliuojamai įmonei privilegijavo ją kitų ūkio subjektų atžvilgiu ir tokiu būdu pažeidė Konkurencijos įstatymą.

Tyrimo dėl Molėtų rajono savivaldybės sprendimų taipogi nustatyta, kad yra ir daugiau įmonių, kurios galėtų ir norėtų teikti komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas Molėtų rajono savivaldybės teritorijoje, tačiau Molėtų rajono savivaldybė būtent bendrovei „Molėtų švara“ neskelbdama konkurso ar kitos konkurenciją užtikrinančios procedūros suteikė išimtines teises veikti atitinkamoje rinkoje ir taip užkirto kelią kitų potencialių dalyvių galimybėms konkuruoti dėl teisės teikti šias paslaugas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku