Baigiantis paliaubų laikui separatistai paleido dalį įkaitų

Publikuota: 2014-06-27
Atnaujinta 2015-06-01 11:19
Nuotrauka: „Wikimedia Commons“
 

Penktadienį 10 val. baigėsi Ukrainos prezidento Petro Porošenkos vienašališkai paskelbtos paliaubos, tačiau ar jos bus pratęstos, nėra aišku. Tuo metu separatistai įgyvendino dalį reikalavimų.

Ketvirtadienį p. Porošenka, kalbėdamas Strasbūre pranešė, kad prorusiški kovotojai prieš pat baigiantis paliaubų laikui dar sykį panoro kalbėtis. Derybos numatytos penktadienį, tačiau neaišku, kokiu metu.Abi pusės paliaubų metu viena kitą kaltino jas pažeidus. Separatistai per šį laiką numušė karinį lėktuvą ir sraigtasparnį, per abu incidentus žuvo beveik 50 kariškių.Prezidentas anksčiau buvo užsiminęs, kad paliaubos nebus pratęsiamos vien tam, kad sukilėliai galėtų sustiprinti pozicijas, todėl iš šių reikalaujama realaus sutikimo vykdyti p. Porošenko paruoštą taikos planą.Kaip praneša „Reuters“, penktadienį ryte separatistai paleido 4 iš 8 įkaitais jau daugiau nei mėnesį laikomų ESBO stebėtojų.Paleisti stebėtojai iš Šveicarijos, Turkijos, Estijos ir Danijos. Jie mikroautobusu buvo atgabenti į viešbutį Donecke. Kiti keturi stebėtojai iš Ispanijos, Nyderlandų, Rusijos ir Vokietijos, lieka įkaitais ir yra laikomi Luhansko srityje.Visi jie įkaitais buvo paimti gegužės 26 d. Jų sąlygos – daug blogesnės, nei tų, kurie buvo suimti balandžio pabaigoje ir savaitę laikyti Slovjanke, teigė ESBO atstovas.Visų 8 ESBO stebėtojų paleidimas – viena iš besitęsiančių taikos derybų dalių.Tuo metu naktį į penktadienį Ukrainos rytuose toliau tęsėsi susirėmimai, Ukrainos pajėgos buvo puolamos bent trijuose taškuose. Viename jų, netoli Kramatorsko, ukrainiečiams pavyko sunaikinti vieną separatistų tanką ir atimti kitą, tačiau 4 kariškiai žuvo, 5 – sužeisti. Sukilėlių nuostoliai neaiškūs.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku