Ušackas: papildomų ES sankcijų Rusijai gali ir neprireikti

Publikuota: 2014-06-26
Atnaujinta 2015-06-01 12:11
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Vygaudas Ušackas, Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje, tikisi, kad ES lyderiams neprireiks imtis papildomų sankcijų prieš Rusiją. Apie tai p. Ušackas kalbėjo interviu dienraščiui „Kommersant".

„Mes visada atvirai reiškėme savo nerimą dėl padėties Ukrainoje. Europos Komisija atlieka tam tikrą darbą dėl galimų papildomų priemonių ir sankcijų. Bet aš tikiuosi, kad tos vilčių teikiančios žinios, kurių šią savaitę gaunama iš Ukrainos, ir žingsniai, kurių imsis Rusija, leis išvengti to, kad mes būtume priversti priimti naujus sprendimus dėl sankcijų“, - dienraštis cituoja p. Ušacką.Ketvirtadienio vakarą Briuselyje prasideda ES viršūnių susitikimas, tarp jo darbotvarkės temų – situacija Ukrainoje, taip pat asociacijos sutarčių tarp ES ir Ukrainos, Gruzijos bei Moldovos pasirašymas.„Asociacijos sutarčių pasirašymas – naujas žingsnis mūsų santykiuose, tiek politiniu, tiek ekonominiu atžvilgiu . Šioms šalims bus suteikta nesudėtinga prieiga prie didžiausios ekonomikos pasaulyje, Europos Sąjungoje“, - sakė p. Ušackas.Jis pabrėžė, kad santykiai, kuriami tarp ES ir Ukrainos, Moldovos, Gruzijos "jokiu būdu šiuo momentu nereiškia, kad šios šalys turi perspektyvą tapti ES narėmis".„Šios šalys pačios suinteresuotos plėtoti savo ekonomiką ir turėti prieigą prie didžiausios pasaulio rinkos. Čia nėra geopolitikos, tai natūralūs tų šalių nacionaliniai ekonominiai interesai“, - dienraščiui „Kommersant“ sakė ES diplomatijos vadovas Rusijoje.Anot jo, santykiai, formuojami su minimomis šalimis, taip pat nereiškia, kad šioms valstybėms sudaromos sąlygos prisijungti prie NATO.„Šiuo metu šios šalys neturi prisijungimo prie NATO perspektyvos. Beje, Ukraina ir nėra pareiškusi tokio pageidavimo“, - sakė p. Ušackas.Jis pridūrė, kad bet kuri šalis gali vystyti prekybinius santykius ne tik su ES, bet ir su kitomis ekonominėmis galiomis, tokiomis kaip Rusija.„Dabartinis laisvos prekybos susitarimas tarp Rusijos ir Ukrainos suderinamas su asociacijos sutartimi tarp ES ir Ukrainos – taip, kaip suderinami laisvos prekybos susitarimai tarp Šveicarijos, esančios pačioje Europos širdyje, ir su ES, ir su Kinija“, - sakė p. Ušackas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku