Teisėsauga sako, kad „juodasis sąrašas“ nenutekėjo į spaudą

Publikuota: 2014-06-26
Atnaujinta 2015-06-01 13:23
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Laikinai einantis generalinio prokuroro pareigas Darius Raulušaitis tvirtina neturįs pagrindo teigti, kad spauda gavo specialiųjų tarnybų parengtą vadinamąjį „juodąjį sąrašą“, į kurį pateko kai kurie interesus galbūt supainioję viceministrai.

Apie tai p. Raulušaitis pranešė ketvirtadienį Seime atsakydamas į parlamentarų klausimus.Seimo narių grupė pasiteiravo laikinojo Generalinės prokuratūros vadovo, kas ir kodėl nutekino žiniasklaidai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtą sąrašą viceministrų ar kitų aukštų pareigūnų, kurie įtariami neskaidria veikla arba viešųjų ir privačių interesų supainiojimu.Ponas Raulušaitis pabrėžė, kad tais atvejais, kai paslapčių subjektas, šiuo atveju – STT, įtaria, jog galėjo būti nutekinta paslaptį sudaranti informacija, kreipiamasi į prokurorus, kad šie pradėtų tyrimą dėl tokių įtarimų.„Šiuo atveju nei prokurorai, nei valstybės paslapčių koordinavimą Lietuvoje atliekantis Valstybės saugumo departamentas nėra gavęs atitinkamo STT prašymo. Todėl nėra pagrindo teigti, kad kokia nors informacija galėjo nutekėti“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo laikinasis generalinis prokuroras.Jis Seimo nariams nepaneigė, kad egzistuoja tam tikra specialiųjų tarnybų parengta konfidenciali informacija apie kai kurių aukštų pareigūnų patikimumą. Tačiau p. Raulušaitis atkreipė dėmesį, kad tokie įtarimai labiau susiję su politiniu patikimumu, bet nebūtinai būna kriminalinio pobūdžio.Laikinasis generalinis prokuroras taip pat sakė, kad nei prieš vieną ministrą ar viceministrą nėra pradėti ikiteisminiai kriminaliniai tyrimai.Prieš kurį laiką prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad specialiosios tarnybos yra parengusios „viceministrų su šešėliais“ sąrašą. Ji paragino Vyriausybę neskirti į šį sąrašą patekusių asmenų viceministrais, kai kabinetas bus atnaujinamas liepos mėnesį.Žiniasklaida niekada nėra paviešinusi nei šio sąrašo, nei STT parengtos atitinkamos pažymos, tik buvo kupina spėlionių apie kai kuriuos į jį patekusius viceministrus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku