Vėl atsisakyta registruoti iniciatyvą skelbti referendumą dėl lito išsaugojimo

Publikuota: 2014-06-25
Atnaujinta 2015-06-01 13:15
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį nusprendė nesvarstyti iniciatyvos skelbti referendumą dėl lito išsaugojimo, nes į šios komisijos posėdį atvyko per mažai idėjos iniciatorių.

Zenonas Vaigauskas, VRK pirmininkas, VŽ pranešė, kad trečiadienio posėdyje vėl turėjo būti svarstomas klausimas dėl to, ar registruoti iniciatyvinę grupę referendumui dėl lito išsaugojimo ir euro neįvedimo Lietuvoje. Vienas bandymas padaryti tai jau buvo prieš beveik porą mėnesių, tačiau tuomet VRK atsisakė registruoti iniciatyvą, nes ji buvo teisiškai netvarkingai pateikta. Iniciatoriams pasiūlyta ištaisyti teisines klaidas formuluotėse, teikiamose inicijuojamam referendumui, tada vėl kreiptis į komisiją dėl šios idėjos registravimo.Klaidas iniciatyvinė grupė tvirtina ištaisiusi, formuluotes pakeitusi, tačiau ir šįkart idėjos laukė nesėkmė.„Į posėdį atvyko tik 13 iniciatyvinės grupės narių, o pagal galiojančius įstatymus turi dalyvauti ne mažiau kaip 15. Tad klausimas net nesvarstytas ir atidėtas kitiems posėdžiams, kai jie pagaliau susirinks ir teisiškai tvarkingai pristatys savo iniciatyvą, parašais patvirtins, kad nori skelbti referendumą“, – paaiškino p. Vaigauskas.Jis spėjo, kad geriausiu atveju referendumo dėl lito išsaugojimo iniciatyva į VRK posėdį grįš tik rudeniop.Jeigu iniciatyvinė grupė bus įregistruota, ji turės per tris mėnesius surinkti ne mažiau kaip 300.000 piliečių, remiančių tokio referendumo idėją, parašų. Tik jeigu būtų nustatyta, kad parašų surinkta pakankamai, referendumas galėtų įvykti.Skaičiuojama, kad jeigu rugpjūtį būtų įregistruota iniciatyvinė grupė referendumui dėl lito išsaugojimo ir ji pradėtų rinkti parašus, šis procesas užtruktų iki lapkričio pabaigos. Paskui parašai būtų tikrinami, dar vėliau VRK ir Seimas spręstų, kada skelbti referendumą, jeigu parašų būtų pakankamai. Tad jis geriausiu atvejų įvyktų tik kitąmet.Lietuva jau š.m. liepos pabaigoje turėtų gauti oficialų galutinį Europos Sąjungos institucijų leidimą nuo 2015 m. sausio 1 d. įsivesti eurą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku