Eksporto kainos toliau mažėja

Publikuota: 2014-06-25
Atnaujinta 2015-06-01 13:16
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Balandį eksportuojamų prekių kainos buvo 3,1% mažesnės, nei prieš metus, skelbia Statistikos departamentas. Metinis mažėjimas buvo toks pat, kaip ir kovą.

Iš eksportuotų prekių ypač atpigo žemės ūkio vienmečiai augalai – 16,9%, laidai ir instaliacijos įtaisai – 14,6%, kitos cheminės medžiagos – 13,2%, o pabrango tabako gaminiai – 12,9%, obliuotoji pjautinė mediena – 10,8%, pieno gaminiai – 9,4%.Importuotų prekių kainos taip pat mažėjo, tačiau kiek menkiau – 2,6%. Kovą jos buvo 3,7% mažesnės, nei prieš metus.Iš importuotų prekių daugiausia atpigo kiti, niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 21,1%, žemės ūkio vienmečiai augalai – 12,9%, gamtinės dujos – 11,9%, o pabrango pieno gaminiai – 8,8%, padarinė mediena – 6,6%, metalo formavimo įranga ir staklės – 6,3%.Palyginti su kovo mėnesiu, eksportuotų prekių kainos sumažėjo 1,2%.Bendrajam eksportuotų prekių kainų pokyčiui didžiausią įtaką padarė 3,5% sumažėjusios chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 3,7% – žemės ūkio produktų, 4,1% – variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių, 1% – rafinuotų naftos produktų kainos ir 3,9% padidėjusios metalinių gaminių, išskyrus mašinas ir įrangą, 4,8% – atliekų surinkimo, apdorojimo ir šalinimo, medžiagų atgavimo produkcijos, 1% – baldų kainos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku