Turgaus prekeiviai galbūt ir sulauks „eurokompensacijų“

Publikuota: 2014-06-23
Atnaujinta 2015-06-01 11:46
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Valdžia svarsto, ar smulkiesiems verslininkams kompensuoti euro įvedimo kaštus.

Rimantas Šadžius, finansų ministras, pirmadienį žurnalistų paklaustas, ar turgaus prekeiviams bus kompensuotos kasos aparatų įsigijimo ir jų perprogramavimo į darbą su eurais išlaidos, atsakė: „Dėl to dar nėra nuspręsta, nes toks projektas tebėra ankstyvoje derinimo tarp žinybų stadijoje.“Esą sprendimas šiuo klausimu gali būti priimtas rudenį.Kita vertus, ministras atkreipė dėmesį, kad smulkieji verslininkai, patiriantys papildomų išlaidų, susijusių su kasos aparatų įsigijimu ir jų programų suderinimu su euru, neteks kitų išlaidų, susijusių su mokesčių administravimu, pavyzdžiui, kasos knygos pildymu.Smulkieji verslininkai, pirmiausia turgaus prekeiviai, pastaruoju metu ėmė garsiai skųstis jau padidėjusiomis ar artimiausiu metu padidėsiančiomis išlaidomis, susijusiomis su numatomu euro įvedimu Lietuvoje nuo 2015 m. sausio 1 d. Todėl jie laukia valdžios teigiamų sprendimų dėl šių išlaidų kompensavimo.Stambieji prekybininkai praėjusią savaitę susitikime su premjeru Algirdu Butkevičiumi informavo, kad jiems organizaciniai perėjimo prie euro darbai kainuos milijonus litų. Tačiau kompensacijų iš Vyriausybės jie esą neprašo, viską žada padengti iš savo gaunamų pelnų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku