Baltarusijos ir Latvijos ūkiuose – nauji afrikinio kiaulių maro židiniai

Publikuota: 2014-06-23
Atnaujinta 2015-06-01 10:58
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“
 

Baltarusijos ir Rusijos žiniasklaida išplatino informaciją apie įtarimus, jog nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro protrūkiai kiaulių ūkiuose Vitebsko srityje, Verchnedvinsko bei Astravo rajonuose. Be to, naujas maro protrūkis nustatytas ir Latvijoje, Dienvidlatgalės regiono Karslavos rajone esančiame kiaulių ūkyje.

Apie tai informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.Pasak Baltarusijos žiniasklaidos, Vitebsko srityje, Verchnedvinsko rajone AKM židinys įtariamas kiaulių ūkyje, kuriame buvo laikomos 2 kiaulės. Veterinarijos tarnyba, šiame rajone uždarė visas kiaulių laikymo vietas, pradėjo naikinti ten esančias kiaules.Antrasis AKM židinys įtartas šeimos ūkyje, Astravo rajone Bolšaja Stracha kaime, kuriame laikomos kelios kiaulės. Šis židinys nuo Lietuvos Respublikos sienos nutolęs vos 15 km.Be to, maždaug 1 km nuo Lietuvos Respublikos sienos, pasienyje su Ignalinos rajonu, smulkiame ūkyje dviem kiaulėms nustatyta infekcinė liga, kurios požymiai panašūs į AKM.„Baltarusijos žiniasklaidoje išplatinta informacija kelia itin didelį susirūpinimą. Ypač neramina, kad Baltarusijos kompetentinga institucija iki šiol nepateikė informacijos apie AKM kontrolės priemones ir ligos epidemiologiją šalyje. Tai dar kartą patvirtina, kad VMVT taikomos itin griežtos veterinarinės kontrolės ir prevencijos priemonės yra būtinos“, -  pabrėžia VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Latviai tikina, kad ėmėsi visų saugumo priemonių

Latvijoje klasikinis kiaulių maras nustatytas šeimos ūkyje, kuriame buvo laikomos 7 kiaulės. Pasak atsakingų pareigūnų, ūkyje atlikta dezinfekcija, o kiaulės nedelsiant sunaikintos. Aplink tą teritoriją nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos.


Kaimyninės valstybės veterinarijos specialistai užtikrina, kad imtasi visų apsaugos priemonių ne tik kontrolės zonose, bet ir visoje šalyje.
 
Kitas klasikinio kiaulių maro atvejis nustatytas sumedžiotam šernui Balvi rajone – apie 40 km nuo sienos su Rusijos Federacija.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku