Euro grupė palaiko euro įvedimui besiruošiančią Lietuvą

Publikuota: 2014-06-20
Atnaujinta 2015-06-01 10:45
Nuotrauka: Juditos Grigelyės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Euro zonos šalių finansų ministrų susitikime įvertinta Lietuvos ekonominė pažanga, taip pat išreikštas palaikymas ruošiantis įsivesti eurą.

„Tai pelnytas Lietuvos ekonominės pažangos ir sėkmingos politikos įveikiant globalios finansų krizės padarinius įvertinimas“, - pabrėžė Euro grupės pirmininkas Nyderlandų finansų ministras Jeroenas Dijsselbloemas.


Pagal įprastą eurą įsivedančių šalių praktiką, prieš posėdį Euro grupės nariams buvo išsiųstas Lietuvos laiškas, kuriame išdėstytos Lietuvos tvarios politikos gairės, atitinkančios LR Vyriausybės patvirtintų Konvergencijos ir Nacionalinės reformų programų nuostatas, teigia Finansų ministerija.Laiške akcentuojama, kad Lietuva toliau vykdys atsakingą viešųjų finansų politiką, stiprins jų valdymo struktūrą, tęs struktūrines reformas, kurios didins Lietuvos konkurencingumą bei skatins užimtumą, užtikrins finansų sektoriaus stabilumą bei jo efektyvią integraciją į bankų sąjungos mechanizmus.Birželio 20 d. penktadienį Lietuvos narystės euro zonoje klausimą taip pat svarstys Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų reikalų ministrų (ECOFIN) taryba. Numatoma, kad posėdžio metu euro zonos šalys patvirtins rekomendaciją priimti  Lietuvą į euro zoną nuo 2015 m. sausio 1 d.Toliau šį klausimą birželio 26–27 d. aptars Europos Vadovų Taryba, o liepos viduryje savo nuomonę pateiks Europos Parlamentas. Galutinį sprendimą dėl Lietuvos priėmimo į euro zoną Europos Sąjungos Taryba ketina priimti liepos 23 dieną.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku