Be apribojimų bus leidžiama įsigyti dvigubai mažesnius žemės plotus

Publikuota: 2014-06-02
Atnaujinta 2015-06-01 13:18
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Tik gegužės 1 d. įsigaliojęs naujas žemės įsigijimo įstatymas vėl bus keičiamas. Bet žemės pirkimas nebus liberalizuojamas, o atvirkščiai – planuojama jį dar sugriežtinti.

Pirmadienį Vyriausybėje aptarti Žemės ūkio ministerijos pasiūlymai keisti šiemet pavasarį skubiai priimtą ir nuo gegužės įsigaliojusį žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo saugiklius ir apribojimus nustačiusį įstatymą. Pakeitimų, anot Vigilijaus Juknos, žemės ūkio ministro, jau prireikė todėl, kad siekiama apriboti spekuliacijas žeme.Vyriausybėje iš esmės pritarta, kad be apribojimų būtų galima įsigyti tik 5 ha žemės, o ne 10 ha, kaip yra nustatyta dabartiniame įstatyme.Netrukus tokia įstatymo pataisa bus teikiama Seimui priimti.Ponas Jukna pareiškė, kad nauji, sugriežtinti apribojimai įvedami „siekiant apriboti spekuliaciją žeme, nes kuo didesnis žemės plotas parduodamas, tuo didesnė galimybė ja spekuliuoti“.Kai pavasarį Seimas priiminėjo vadinamąjį dirbamos žemės įsigijimo saugiklių įstatymą, buvo atmestas Vyriausybės pateiktas pasiūlymas nustatyti, kad be jokių apribojimų galima įsigyti tik iki 1 ha žemės. Parlamentarai nustatė dešimtkart didesnę ribą.Žemės ūkio ministras tvirtino, kad įstatymo įgyvendinimas esą įrodo, jog reikėtų nustatyti mažesnę nei 10 ha žemės įsigijimo be apribojimų ribą, todėl ir yra siūlomi 5 ha.Ministerijos vadovas pripažino, kad prieš mėnesį įsigalioję žemės pardavimo saugikliai sukėlė nedidelį sąstingį rinkoje, tačiau tai yra normalu, įvedus naujus apribojimus.Šių metų gegužės 1 d. Lietuvoje baigėsi pereinamasis dešimties metų laikotarpis, per kurį užsieniečiai negalėjo įsigyti dirbamos žemės. Draudimo parduoti žemę užsieniečiams neleidžia Europos Sąjungos teisė. Tačiau ji leidžia kiekvienai valstybei nustatyti tam tikrus saugiklius ir apribojimus, kurie padėtų kovoti su spekuliacija žemės rinkoje.Lietuva tik prieš kelias dienas iki gegužės priėmė įstatymą dėl tokių saugiklių ir apribojimų. Prezidentė Dalia Grybauskaitė tuomet pasirašė šį įstatymą, pareikšdama, kad jis yra būtinas Lietuvai, tačiau kartu ji pažėrė kritinių pastabų paskubom priimto įstatymo kokybei, ragindama Vyriausybę netrukus imtis šio teisės akto peržiūros.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku