Už pakeistą upės vagą ukmergiškis turės sumokėti per 300.000 Lt

Publikuota: 2014-06-19
Atnaujinta 2015-06-01 12:56
„Verslo žinios“

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija patvirtino pirmos instancijos teismo nuosprendį, kuriuo Ukmergės gyventojas Algirdas Augūnas pripažintas kaltas sugadinęs upės vagą.

Už sugadintą ir pakeistą Siesarties upės vagą bei padarytą didelę žalą gamtai jis nuteistas 9.750 Lt dydžio bauda. Nuteistasis taip pat turės atlyginti aplinkai padarytą žalą – beveik 290.000 Lt ir sumokėti civilinio ieškovo patirtas proceso išlaidas – daugiau kaip 7.600 Lt, informuoja teismas.Praėjusių metų pavasarį Ukmergės rajono apylinkės teismas pripažino, kad p. Augūnas 2009 metų vasarą Siesarties kraštovaizdžio draustinyje esančiame savo žemės sklype, vykdė neleistinus žemės darbus: davė nurodymą kitam asmeniui vikšriniu ekskavatoriumi išvalyti ir gilinti Siesarties upės senvagę, tvarkyti jos krantus. Tuomet sklype buvusiais akmenimis buvo patvenkta upė, nukreipiant dalį jos vandens tekėti į senvagę, esančią nuteistojo sklypo teritorijoje.Bylos nagrinėjimo metu specialistai nustatė, kad iš upės senvagės buvo iškasta ne mažiau kaip 1.000 kub. metrų grunto, kuris buvo pervežtas į kitą sklypo vietą. Vėliau išlygintame žemės sklype, Siesarties upės senvagės šlaituose ir krantuose ukmergiškis užsėjo kviečius. Nuteistasis ikiteisminio tyrimo metu, vėliau ir teisminio nagrinėjimo metu tvirtino, kad jo tikslas buvo tvarkyti jam nuosavybės teise priklausančio žemės sklypo teritoriją.Civilinio ieškinio įvykdymui ikiteisminio tyrimo metu prokuroro nutarimais buvo laikinai apribotos p. Augūno teisės į jam priklausantį nekilnojamąjį turtą, piniginius indėlius ir vertybinius popierius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku