Sukūręs vietinę mokėjimų sistemą, LB tikisi sumažinti įkainius

Publikuota: 2014-06-19
Atnaujinta 2015-06-01 12:57
Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
 

Lietuvos bankas kitąmet žada įdiegti mažmeninę elektroninių mokėjimų eurais sistemą, kurios dalyviai mokėjimus galės atlikti sparčiau ir pigiau.Tikimasi, kad tai didins konkurenciją Lietuvos mokėjimų rinkoje.

Pasak Lietuvos banko, 2015 m. vietinėje mokėjimų eurais sistemoje dalyvaus visi Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai ir Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU). Seimui priėmus siūlomus Kredito unijų įstatymo pakeitimus, sistemoje galės dalyvauti ir LCKU nepriklausančios kredito unijos.„Siekdamas sudaryti prielaidas mažinti pervedimų kainas galutiniam vartotojui, Lietuvos bankas nuo 2015 m. sistemos dalyviams įkainį už pateiktą ir įvykdytą vietinį mokėjimo nurodymą sumažins 5,5 karto: nuo dabar galiojančio 0,19 Lt (0,055 euro) iki 0,01 euro. Be to, 2015 m. gerokai sparčiau bus vykdomos mokėjimų operacijos. Atlikus paprastą mokėjimo pavedimą, kliento lėšos į kitą banką ar kredito uniją galės būti pervestos per valandą, kadangi mokėjimo sistemoje tarpuskaitos bus vykdomos kas valandą (dabar tai daroma keturis kartus per dieną)“, - teigiama banko pranešime.Nuo 2016 m. jungtis prie Bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA) reikalavimus atitiksiančios Lietuvos banko sistemos pakviesti ne tik bankai, kredito unijos, bet ir mokėjimo bei elektroninių pinigų įstaigos, kurios preliminariai jau pareiškė norą dalyvauti sistemoje. Sistemos dalyviai mažmeninius mokėjimus galės atlikti beveik realiu laiku, o konkurencija mokėjimų rinkoje didės.Mokėjimų rinkos apžvalgos duomenimis, atsiskaitymai grynaisiais pinigais Lietuvoje sudaro 81 % visų piniginių operacijų, o kortelėmis ar kredito pervedimu atsiskaitoma tik kas dešimtu atveju. Kaimyninėse Baltijos ir Šiaurės šalyse net kelis kartus yra didesni atsiskaitymų negrynaisiais pinigais rodikliai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku