Seimas balsuoja dėl Venckienės apkaltos

Publikuota: 2014-06-19
Atnaujinta 2015-06-01 13:07
„Verslo žinios“

Seime po trumpos apkaltos procedūros ketvirtadienį prasidėjo balsavimas dėl Konstituciją pažeidusios ir priesaiką sulaužiusios Seimo narės Neringos Venckienės mandato panaikinimo.

Diskusijų metu negausūs p. Venckienės šalininkai Seime tvirtino, kad procedūra nedemokratiška, nes vykdoma už akių pačiai parlamentarei.Tačiau apkaltos iniciatoriai pabrėžė, kad buvo panaudotos visos įmanomos galimybės tinkamai informuoti ją apie numatomą procesą, nepaisant to, p. Venckienė nei pati atvyko į apkaltą, nei delegavo savo advokatų.Būtent todėl, kad nebuvo oficialių kaltinamos parlamentarės gynėjų, visa diskusijų apie apkaltą procedūra buvo labai trumpa. Pasisakė vos keli Seimo nariai. Iš jų tik Petras Gražulis, Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas, suabejojo, ar galima atiminėti mandatą iš p. Venckienės. Likusieji kalbėjusieji tvirtino, kad tai būtina padaryti. „Čia patikrinimas Seimui – ar vykdome Konstituciją, ar laikomės rinkėjams duotos priesaikos. Seimo narys yra išrinktas tam, kad dirbtų Lietuvos žmonėms, o ne pabėgtų kažkur į užsienį ir slapstysis ten“, – sakė Andrius Kubilius, Seimo opozicijos lyderis.Baigę diskusijas Seimo nariai išėjo į slaptą balsavimą. Netrukus po vidurdienio turėtų paaiškėti jo rezultatai. Norint panaikinti mandatą reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 85 Seimo nariai. Kaip VŽ jau pranešė, absoliuti dauguma valdančiųjų ir opozicinių frakcijų narių pasisakė už apkaltą, todėl skaičiuojama, kad balsų turėtų pakakti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku