Pradėjo svarstyti krašto apsaugos finansavimo padidinimą

Publikuota: 2014-06-19
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
„Verslo žinios“

Parlamentarams ketvirtadienį pristatytas Vyriausybės parengtas šių metų biudžeto pakeitimas, numatantis papildomų 130 mln. Lt skyrimą krašto apsaugos sistemai.

Projektą pristatė Juozas Olekas, krašto apsaugos ministras. Tai bene pirmas kartas per daugelį metų, kai biudžeto ar jo pakeitimo projektą Seimui teikia ne finansų ministras, bet kitos ministerijos vadovas. Ponas Olekas paaiškino, kad Vyriausybėje praėjusią savaitę svarstant šį klausimą jam teko pavaduoti išvykusį Rimantą Šadžių, finansų ministrą: „Todėl taip ir išėjo – tenka man ta didelė garbė biudžeto projektą pateikti Seimui.“Krašto apsaugos ministras tvirtino, kad papildomi pinigai jo vadovaujamai sistemai skiriami„daliniam krašto apsaugos pasirengimo ir pakankamo aprūpinimo atstatymui“. „Numatoma už tuos pinigus įsigyti papildomos ginkluotės, užtikrinti pakankamas lėšas valstybės gynybai pablogėjus saugumo padėčiai regione, taip pat vykdyti kitus įsipareigojimus, tarp jų – sustabdytas investicines programas“, – aiškino p. Olekas.Tikslinamame 2014 m. valstybės biudžete numatoma padidinti planuojamas valstybės biudžeto pajamas 65 mln. Lt – nuo 26,093 mlrd. Lt iki 26,118 mlrd. Lt. Planuojamos biudžeto išlaidos didinamos 85 mln. Lt – nuo 27,033 mlrd. Lt iki 27,118 mlrd. Lt.Visos šios išlaidos, kaip numatė Vyriausybė, atiteks krašto apsaugai.Be to, pagal biudžeto pakeitimo projektą, šalies gynybai atiteks ir 45 mln. Lt iš Privatizavimo fondo. Didesnę dalį šių pinigų sudarys 40 mln. Lt, kurie Privatizavimo fonde atsidūrė kaip po sandėrio su vokiečių koncernu „E.On“ atsilaisvinęs depozitas, kai iš šio koncerno Lietuvos valstybė išpirko turėtas lietuviškų energetikos įmonių akcijas.Tokiu būdu krašto apsaugai šiemet turėtų atitekti papildomi 130 mln. Lt. Pernai priimtame 2014-ųjų valstybės biudžete buvo numatyta, kad asignavimai šalies gynybai sieks 941 mln. Lt.Taip pradedamas įgyvendinti antrai kadencijai perrinktos prezidentės Dalios Grybauskaitės reikalavimas jau šiemet didinti bendrojo vidaus produkto (BVP) dalį, skiriamą krašto apsaugai. Pernai patvirtintame šių metų biudžete buvo nustatytas 0,8% BVP, pakeitus biudžeto įstatymą ši dalis padidėtų iki 0,86%.Partijos įsipareigojo palengva didinti išlaidas krašto apsaugai, kad 2020 m. ši dalis pasiektų 2%.Pasiūlytoji biudžeto korekcija pareikalaus truputį – 20 mln. Lt, tai yra vos 0,02% BVP – padidinti biudžeto deficitą. Tačiau, pasak ir p. Oleko, ir Algirdo Butkevičiaus, ministro pirmininko, tai neturės įtakos Lietuvos planams kitąmet įsivesti eurą ir toliau laikytis griežtos fiskalinės drausmės.Šių metų biudžeto pakoregavimo projektas dabar keliauja į Seimo komitetus. Parlamentarai sutarė šį projektą pirmą kartą plenariniame posėdyje svarstyti liepos 10 d. Jo priėmimas numatomas apie liepos 20-ąją.Vyriausybė anksčiau minėjo, kad nėra planuojama keisti šių metų biudžeto, skiriant papildomas lėšas krašto apsaugai. Tačiau vėliau teisininkai išaiškino, kad be tokios procedūros nebus galima išsiversti, todėl ir buvo skubiai parengtas biudžeto korekcijos projektas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku