Panaikino Konstituciją sulaužiusios Venckienės mandatą

Publikuota: 2014-06-19
Atnaujinta 2015-06-01 11:58
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo ("Verslo žinios")
„Verslo žinios“

Dauguma Seimo narių pripažino, kad užsienyje besislapstanti, todėl daugiau kaip metus plenariniuose posėdžiuose nepasirodanti parlamentarė Neringa Venckienė šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotą priesaiką. Todėl panaikintas jos turėtas Seimo nario mandatas.

Už tai ketvirtadienį slaptai balsavo 95, prieš buvo 9, susilaikė 5 parlamentarai. Balsadėžėse rasta 9 sugadinti biuleteniai.Balsavime iš viso dalyvavo 118 Seimo narių.Norint panaikinti Seimo nario mandatą už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 85 parlamentarai.Apie tai, kad p. Venckienė jau nuo šio ketvirtadienio, birželio 19 d., netenka Seimo nario mandato iš parlamento tribūnos pranešė posėdžiui pirmininkavęs Algirdas Sysas, Seimo vadovės pavaduotojas.Tai jau antra per pastarąjį dešimtmetį pasisekusi parlamentaro apkalta Seime. 2008-2012 m. kadencijos Seime irgi už posėdžių nelankymą apkaltos būdu buvo panaikintas Lino Karaliaus mandatas.Konstitucinis Teismas jau prieš kelias savaites paskelbė, kad p. Venckienė, daugiau kaip metus pabėgusi iš Lietuvos ir nedalyvaujanti parlamento posėdžiuose, yra verta apkaltos ir mandato panaikinimo, nes šiurkščiai pažeidė Konstituciją bei sulaužė duotą priesaiką.Ši dabar jau buvusi Seimo narė įtariama padariusi ne vieną nusikaltimą – pasipriešino pareigūnams, neatidavė mergaitės teisėtai motinai, nevykdė teismo sprendimų. Ji nuo teisėsaugos pasislėpė užsienyje, greičiausiai Jungtinėse Amerikos Valstijose, pernai balandį, kai Seimas davė savo sutikimą panaikinti jos teisinę neliečiamybę.Panaikinus p. Venckienės mandatą, kelias į Seimą atvertas kitam „Drąsos kelio“ kandidatų sąrašo atstovui Gintarui Aleknoniui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku