Primena, kaip turi elgtis kiaulių augintojai

Publikuota: 2014-06-18
Atnaujinta 2015-06-01 12:52
 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad būtina registruoti visas kiaulių laikymo vietas ir deklaruoti šių naminių gyvulių skaičių.

Taip pat svarbu, kad nuo šių metų balandžio 16 d. vietovėse, kurios įtrauktos į buferinę afrikinio kiaulių maro zoną, draudžiama kurti kiaulių fermas ir pradėti auginti šiuos gyvulius, teigiama VMVT pranešime.Kristina Stakytė VMVT, Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja, pabrėžia, kad ūkininkai, norintys gauti valstybės paramą, duomenis apie savo fermą ir laikomų kiaulių skaičių privalo pateikti bent vieną kartą per einamųjų metų kiekvieno ketvirčio pirmąjį mėnesį VMVT teritorinio padalinio specialistams arba suvesti informaciją į Centrinę duomenų bazę. Nepretenduojantys į valstybės paramą, duomenis turi pateikti ne rečiau kaip du kartus per metus – sausio ir liepos mėnesiais.Be to, laikantys kiaules vietovėse, kurios įtrauktos į buferinę afrikinio kiaulių maro zoną (Druskininkų, Ignalinos, Lazdijų, Šalčininkų, Švenčionių, Varėnos, Vilniaus, Visagino ir Zarasų rajonų savivaldybėse), iki šių metų liepos 30 d. privalo jas paskersti savo reikmėms arba išvežti į skerdyklas. Tiesa, galima kiaules perkelti į kitas laikymo vietas, kurios atitinka biologinės saugos reikalavimus.Alytaus miesto ir rajono, Šalčininkų ir Varėnos rajonų savivaldybėse kiaules laikantys ūkininkai jas savo reikmėms paskersti turėjo iki š.m. balandžio 15 d., šis reikalavimas nėra panaikintas ar pakeistas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku