Prezidentė ragina ūkio ministrą gerinti verslo aplinką

Publikuota: 2014-06-18
Atnaujinta 2015-06-01 11:11
Nuotrauka: Roberto Dačkaus (Prezidentūros)
 

Trečiadienį susitikusi su ūkio ministru Evaldu Gustu prezidentė Dalia Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje būtina gerinti investicinę ir mokestinę aplinką bei gerinamas pramonės našumas.

Tęsdama susitikimų su ministerijų vadovais seriją prezidentė su p. Gustu, pasak pranešimo spaudai, „aptarė šalies ūkio plėtrą ir konkurencingumo stiprinimą, verslumo skatinimą ir verslo aplinkos gerinimą, valstybės valdomų įmonių reformą“.„Lietuvos ekonomikos augimas – vienas sparčiausių Europos Sąjungoje. Netrukus tapsime euro zonos nariais. Būtina išnaudoti šias galimybes ir didinti šalies konkurencingumą, plėtoti perspektyvias ūkio šakas ir kurti naujas darbo vietas“, – pranešime cituojama prezidentė.Anot jos, Lietuvos pramonė atsigavo, europinė parama ir investicijos į įrangą padėjo pasiekti aukštą produkcijos kokybę, tačiau „pramonės našumas dar šlubuoja ir yra 4 kartus mažesnis nei Vokietijoje“. Todėl, prezidentės nuomone, Ūkio ministerija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija turi stiprinti bendradarbiavimą tarp verslo ir mokslo, užtikrinti pramonei reikalingų specialistų parengimą ir efektyvų inovacijų kūrimą bei taikymą.Pasak p. Grybauskaitės, verslo aplinka šalyje per pastaruosius kelerius metus labai pagerėjo – Pasaulio banko „Doing Business 2014“ verslo sąlygų vertinime Lietuva pakilo iš 27 į 17 vietą.„Ūkio ministerija privalo užtikrinti, kad aplinka verslui bei investicijoms ir toliau gerėtų, todėl būtina mažinti biurokratinę naštą verslui, skaidriai paskirstyti naują ES paramą ir skatinti inovacijų bei smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą“, – tvirtinama pranešime spaudai.Pasak jo, prezidentė įpareigojo Ūkio ministeriją tęsti valstybės valdomų įmonių reformą ir siekti, kad jų veikla būtų efektyvi ir skaidri, valdymas depolitizuotas, didesnėse įmonėse skiriant daugiau nepriklausomų kompetentingų valdybų narių, o geri finansiniai rezultatai užtikrintų realias pajamas į valstybės biudžetą.Taip pat Ūkio ministerija turi skirti daugiau dėmesio, kad Lietuva tinkamai pasirengtų stojimui į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO). Pasak prezidentės, bendradarbiavimo su EBPO stiprinimas atvers naujas galimybes skatinti ekonomikos augimą ir konkurencingumą, taikyti efektyviausius valdymo ir atskaitomybės principus.Valstybės vadovė su visais esamais Vyriausybės nariais susitinka ruošdamasi kabineto pertvarkymui po liepos viduryje įvyksiančios p. Grybauskaitės inauguracijos antrai penkerių metų kadencijai prezidento poste.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku