Kiek energijos suvartos futbolo čempionatas

Skaičiuojama, kad Pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje žiūrės 3 mlrd. žiūrovų esą tai bus žiūrimiausias, brangiausias ir pelningiausias futbolo turnyras istorijoje. Bet tuo pačiu čempionatas turėtų būti ir daugiausia energijos suvartosiantis renginys.
Kiekvienas televizorius, per kurį bus rodomos rungtynės, lėktuvai komandoms, organizatoriams ir pusei milijono fanų, stadionų šviesos ir įranga, transportas nuo vieno Brazilijos miesto iki kito visa tai reiškia didžiulius kiekius energijos, rašo Oilprice.com.Nors išmatuoti jos visos greičiausiai neįmanoma, kai kuriuos skaičius pateikti galima. Pasaulinė futbolo federacija FIFA parengė ataskaitą, kiek, jos skaičiavimais, anglies dvideginio bus išmesta čempionato metu.Vien rengiant televizijos transliacijas skraidinant specialistus, pervežant įrangą ir baldus, naudojant elektrą transliavimui į atmosferą bus išmesta 24.670 tonų CO2 tiek pat, kiek sudeginus 10,6 mln. litrų benzino. 60% šių dujų bus išmesta dėl tarptautinių skrydžių.FIFA pamėgino paskaičiuoti ir tai, kiek CO2 kainuos pačios rungtynės, įskaitant apšvietimą, elektrą gerbėjų renginiams, treniruotėms, bilietus įsigijusių fanų kelionėms ir komandų viešbučiams. Šis skaičius 2,72 mln. tonų CO2 tiek pat gaunama sudeginus 1,46 mln. tonų anglies.Climateprogress.org skaičiavimu, paremtu FIFA prognozėmis, Pasaulio futbolo čempionate bus sudeginta tiek pat energijos, kiek jos reikia pilnai pripildyti visų 260 mln. JAV automobilių kuro bakus. Arba tiek, kiek per metus sunaudoja 560.000 automobilių panašiai tiek jų yra Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje kartu sudėjus.Palyginti, 2010 m. čempionate Pietų Afrikoje CO2 emisija buvo milijonu tonų mažesnė. FIFA vertina, kad, atlikusi tokią studiją, ateityje galės mėginti sumažinti savo sunaudojamą energijos kiekį.
Pertraukų pikas
Kita vertus, į šiuos skaičius dar neįtraukta pačių stadionų ir kitos infrastruktūros statyba, pavyzdžiui, naujų kelių tiesimas.Galų gale, nors į Brazilijos stadionus išvyko apie pusę milijono sirgalių, dar 3 mlrd. jų varžybas žiūrės per televiziją. Todėl šalyse, kuriose milijonai jų vienu metu įsijungia savo televizorius, galima tikėtis reikšmingai didesnio elektros vartojimo.Pavyzdžiui, Jungtinės Karalystės elektros suvartojimo rekordas užfiksuotas per 1990 m. pasaulio čempionatą, kai Anglija ir tuometinė Vakarų Vokietija, pusfinalio rungtynes sužaidusios lygiosiomis, mušė 11 metrų baudinius. Šiuos laimėjo vokiečiai, vėliau tapę pasaulio čempionais.Rungtynių metu elektros paklausa Jungtinėje Karalystėje padidėjo 2.800 MW (įprastinė paklausa vakare siekia apie 40.000 MW). Kiti reikšmingi įvykiai, gerokai padidinę paklausą buvo 2002 m. ketvirtfinalis, kuriame Anglija žaidė prieš Braziliją (2.570 MW) ir 2011 m. karališkosios Princo Williamo ir Kate Middleton vestuvės (2.400 MW).National Grid, Jungtinės Karalystės elektros perdavimo tinklų operatorius, prognozuodamas elektros paklausą, atsižvelgia į futbolo transliacijas. Įdomu tai, kad labiausiai ji išauga ne pačių rungtynių metu, bet per pertrauką ar iškart po finalinio švilpuko, kai televizijos žiūrovai pakyla nuo sofų, įsijungia virdulius ar iš šaldytuvo nusigriebia užkandžių.Tai turbūt vienas retų atvejų, kai Pasaulio čempionato stebėjimas yra labai svarbi darbo dalis, o ne trukdis, nes mums reikia tiksliai žinoti sekundę, kai prasideda pertrauka ar baigiasi rungtynės, kad būtume pasiruošę paklausos pikui, The Telegraph yra sakęs Jonas Fennas, National Grid tinklo inžinerijos vadovas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti