Tiesioginiai merų rinkimai skinasi kelią

Publikuota: 2014-06-17
Atnaujinta 2015-06-01 13:11
Nuotrauka: Indrės Sesartės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Dauguma Seimo narių pritaria pasiūlymui jau kitų metų vasarį įvyksiančiuose savivaldos rinkimuose miestų ir rajonų merus rinkti tiesiogiai. Tačiau pripažįstama, kad tokiu būdu išrinkti merai beveik neturės galių, nes jos visos priklausys savivaldybės tarybai.

Antradienį Seimas porą valandų svarstė įstatymų projektus, kuriais įteisinami tiesioginiai merų rinkimai. Jeigu po kelių dienų bus balsuojama už tokių projektų priėmimą, jau 2015 m. savivaldos rinkimuose merai būtų išrinkti tiesiogiai.Parlamentarų nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė. Valdantieji tikino, kad visuomenė laukia galimybės rinkti merus tiesiogiai, todėl būtina tai įteisinti, net ir bent kol kas nekoreguojant Konstitucijos.„Kaip žinome, per pastarąjį dešimtmetį būta ne vieno karto, kai bandyta teikti Seimui Konstitucijos pataisas dėl tiesioginių merų rinkimų, bet dėl įvairių priežasčių jos nebuvo priimtos. Todėl mes siūlome bent tam tikrą žingsnelį į priekį – įstatymo pataisas, kurios neprieštarautų esamai Konstitucijos redakcijai“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo „darbietė“ Virginija Baltraitienė, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komiteto pirmininkė.Tačiau ji pripažino, kad siūlomos įstatymo pataisos tik įteisina tiesioginius merų rinkimus, bet neišplečia pačių merų įgaliojimų: „Reikia tiesiai pripažinti – galių daugiau nebus, nes meras bus tik vienas balsas savivaldybės taryboje ir tik jos pirmininkas.“Opozicija abejojo, ar verta nedidinant merų įgaliojimų įteisinti tiesioginius jų rinkimus. Tai, pasak Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio, „būtų tik demokratijos imitavimas, bet ne realus klausimo sprendimas“. Todėl jis pasisakė už platų politinį sutarimą dėl Konstitucijos pataisų.Ponia Baltraitienė atsakė, kad pirmiausia būtų galima pakoreguoti įstatymus, o paskui tartis dėl Konstitucijos pataisų dėl didesnių merų įgaliojimo įteisinimo.Dauguma Seimo narių po svarstymo pritarė tokiam pasiūlymui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku