Buksuoja mokesčių administravimo griežtinimas

Publikuota: 2014-06-17
Atnaujinta 2015-06-01 13:08
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Seimas kol kas neskubės priimti Vyriausybės siūlomų įstatymų projektų dėl 10% mokesčių nepriemokos išieškojimo, solidarios atsakomybės už pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėjimą ir informacijos apie bankų sąskaitas teikimo.

Politikai pirmiausia nori išsiaiškinti, kokią įtaką verslui turės tokių projektų priėmimas. Neatmetama, kad daliai jų nebus pritarta arba jie bus gerokai pakoreguoti, lyginant su tais, kuriuos pateikė Vyriausybė.Antradienį Seimo plenariniame posėdyje turėjo būti svarstomos Finansų ministerijos parengtos Mokesčių administravimo įstatymo pataisos. Vienos jų numato, kad dešimtadalį mokestinės nepriemokos Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) galės nurašyti net nesulaukusi teismo sprendimo, ar jos reikalaujama teisėtai. Kitos to paties įstatymo pataisos reglamentuoja bankų prievolę kartą per metus teikti VMI visą informaciją apie fizinių ir juridinių asmenų turimas sąskaitas bei juose laikomų pinigų judėjimą.Apie tokius pakeitimus jau diskutuota Seimo Biudžeto ir finansų komitete. Čia įvairioms frakcijoms priklausančių parlamentarų nuomonės išsiskyrė, todėl nuspręsta dar panagrinėti, kokią įtaką verslui ir šalies ekonomikai turės siūlomų Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimų priėmimas.„Trečiadienį Seime bus surengta diskusija dėl abejonių, kuriuos apie šiuos įstatymus reiškia teisininkai ir verslininkai, taip pat dalis politikų. Kartu bus diskutuojama ir dėl dar vieno Vyriausybės pateikto pasiūlymo – dėl įmonių solidarumo mokant PVM. Todėl ir buvo nuspręsta kol kas šių projektų nesvarstyti antradienį Seimo posėdyje. Į jį visi šie klausimai grįš tuomet, kai įvyks diskusija, išklausytos visos pusės ir galbūt bus politiškai apsispręsta dėl kiekvieno pasiūlymo likimo“, – VŽ sakė socialdemokratas Antanas Nesteckis, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys, atsakingas už Mokesčių administravimo ir PVM įstatymų pataisų svarstymą.Jis nepaneigė, kad po diskusijų gali būti apsispręsta, ar tikrai visi pasiūlytieji mokesčių administravimo sugriežtinimo projektai yra būtini, ar galbūt juos kaip nors reikėtų koreguoti.„Opozicija kelia pagrįstus klausimus, ar tikrai pasiūlytieji projektai turi būti patvirtinti tokie, kokius pasiūlė Vyriausybė, ar jie nepažeidžia žmogaus teisių, ar neriboja verslo. Ir dar vienas svarbus klausimas – ar pasiūlymai, kaip tikisi jų rengėjai, tikrai pagerins mokesčių surinkimą. Matyt, Seimo nariai nori dar padiskutuoti visais tais klausimais su įvairiomis suinteresuotomis pusėmis, todėl jie ir nėra įtraukiami į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę“, – VŽ sakė Jurgis Razma, Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku