Gegužę pigo sūriai, brango sviestas

Sumažėjus pasaulinėms pieno gaminių kainoms šią gegužę, palyginti su balandžiu, atpigo ir kai kurie Lietuvos pieno perdirbimo įmonių gaminiai. Daugiausia pigo sūriai, o brango sviestas, teigiama Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro leidžiamame leidinyje Agrorinka.
Pavyzdžiui, Gouda sūrių kaina per mėnesį sumažėjo 12,3% (iki 13,1 Lt/kg), Tilsit sūrių apie 3,7% (iki 15,1 Lt/kg), kietųjų ilgai brandintų sūrių apie 2,6% (iki 17,1 Lt/kg).Lyginamuoju laikotarpiu Lietuvoje pagaminto 82% riebumo sviesto (luitais) vidutinė pardavimo kaina vidaus ir užsienio rinkose padidėjo apie 1,6% (iki 13,8 Lt/kg), o to paties riebumo fasuoto sviesto vidutinė pardavimo kaina išliko beveik nepakitusi ir sudarė 15,3 Lt/kg.2014 m. gegužę sumažėjo pasaulinės pieno gaminių kainos, teigiama tame pačiame leidinyje. Tai lėmė auganti žaliavinio pieno gamyba šiauriniame Žemės pusrutulyje, produktyvesnis besibaigiantis žaliavinio pieno gamybos sezonas Okeanijos regione ir suaktyvėjusi pieno gaminių pasiūla pasaulinėje rinkoje.Importuotojai, tikėdamiesi, kad kainos gali ir toliau mažėti, pirko tik reikalingiausius pieno gaminius. 2014 m. gegužę pieno gaminių kainų indeksas siekė 238,9 punktus ir buvo apie 5% mažesnis nei balandį.2014 m. gegužę, palyginti su balandžiu, ES pieno gaminių rinkoje atpigo daugelis pieno gaminių: nugriebto pieno milteliai (LPM) apie 6,1% (iki 9,9 Lt/kg), nenugriebto pieno milteliai (NPM) apie 5,2% (iki 11,6 Lt/kg), sviestas apie 2,1% (iki 12,1 Lt/kg).Lyginamuoju laikotarpiu mažėjo vidutinės ES gamintojų kai kurių rūšių sūrių kainos: Edam sūrių 7% (iki 11,4 Lt/kg), Gouda sūrių 5,9% (iki 11,7 Lt/kg), Cheddar sūrių 2% (iki 13,5 Lt/kg), Emmental sūrių kaina išliko beveik nepakitusi ir siekė apie 15,5 Lt/kg, o išrūgų milteliai pabrango apie 1,2% (iki 3,3 Lt/kg).
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti