„Creditinfo“: verslo skolos padidėjo

Publikuota: 2014-06-16
Atnaujinta 2015-06-01 10:47
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Gegužės mėnesį įmonių pradelstų įsipareigojimų portfelis padidėjo 57 mln. Lt ir pasiekė 5,22 mln. Lt.

Šiuo metu bent vieną pradelstą skolą savo kredito istorijoje turi maždaug kas ketvirta veikianti įmonė, atskleidžia naujausi kreditų biuro „Creditinfo“ duomenys.Įmonių pradelstos skolos praėjusį mėnesį labiausiai išaugo finansų sektoriaus įmonėms, o telekomunikacijų, komunalinių paslaugų ir kitoms įmonėms pakito nežymiai. Beje, daliai finansų įstaigų verslo pradelsti mokėjimai sumažėjo, tačiau tai neatsvėrė bendro portfelio padidėjimo.„Ūkio augimo laikotarpiu augantis verslo pasitikėjimas skatina investuoti ir vykdyti plėtrą. Lietuvos banko duomenys patvirtina, kad daugėja bendrovių, ketinančių skolintis. Tačiau išoriniam finansavimui – tiek skolinimuisi iš banko, tiek strateginio investuotojo pritraukimui – yra svarbi kredito istorija.Pradelsti įsipareigojimai, turto areštai, teismo procesai ir kiti neigiami įrašai įmonės kredito istorijoje riboja įmonės galimybes finansuotis, taip pat lemia prastesnes skolinimosi sąlygas nei kitiems rinkos dalyviams, kurių kredito istorija yra gera”, - sako Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ vyriausioji kredito rizikos analitikė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku