Kaimo turizmo sodybos šeimoms su vaikais

Publikuota: 2014-06-15
Atnaujinta 2015-06-01 13:14
svg svg
Nuotrauka: "Matton" nuotr.
 

Vyrauja nuomonė, kad kaimo turizmo sodybos skirtos mėgstantiems pasiausti gamtoje. Tačiau taisyklė, kad šaukštas deguto statinę medaus sugadina, galioja ir čia. Kaimo turizmo sodybų asociacijos atstovai tikina, kad daugėja sodybų, kurių šeimininkai laukia ramų poilsį mėgstančių šeimų. Netgi atsiranda tokių, kurie pasišovę ne tik apnakvindinti, bet ir padėti prasmingai bei įdomiai praleisti laisvalaikį.

1. Sodyba „Širvynė“, Šeimyniškių k., Užpalių sen., Utenos r.

Sodyba „Širvynė“ kviečia vaikučius ir jų tėvelius pavasarį pasitikti pasidarius inkilų parskrendantiems paukščiams. Šeimininkai organizuoja edukacinę programą „Inkilų šventė“, per kurią pasakoja apie grįžtančius paukščius, padeda padaryti jiems inkilų (programa trunka 2–3 val.). Jei apsilankyti sodyboje iki parskrendant paukšteliams nepavyktų, šeimininkai kviečia užsukti pažiūrėti medinių žaislų, tokių, kuriais kažkada žaidė mūsų seneliai: tekintų ir drožtų vilkelių, sukant delnais paleidžiamo propelerio, iš pušies žievės padaryto laivelio, ūžlės, medinių surenkamų galvosūkių ir kt. Žaislų kūrėjas Vytautas Šemelis yra sukūręs ir gamina keliasdešimt skirtingų medinių išardomų žaislų, tad, net jei tam skirtumėte visą dieną, vargiai juos surinktumėte.2. Sodyba „Barono vila“, Elnio g. 12, Butėnų k., Svėdasų sen., Anykščių r.
Kaimo turizmo sodybos „Barono vila“ svečiai turi galimybę dalyvauti unikaliose edukacinėse tauriųjų elnių bei danielių, Gotlando avelių ūkių ir kt. programose. Šeimininkai papasakoja apie tauriųjų elnių bei danielių elgesį, mitybą ir patinų kovas. Galėsite stebėti šiuos gyvūnus iš arti, maitinti juos iš rankų ir įsiamžinti su jais nuotraukose. Pamatysite, kokios meilios iš Švedijos kilusios Gotlando avelės, sužinosite jų auginimo ypatumus ir kuo vertinga jų vilna.3. F. Laivio sodyba, Piešiškių k., Molėtų r.
Išskirtinėje vietoje, vandens, medžių ir žemės apsuptyje, esanti Felikso Laivio sodyba skirta ramiam poilsiui. Šeimininkai, besidomintys etnokultūra, siūlo ritualinės, paprastos ar gydomosios pirties procedūrų prie nuostabaus šaltinių vandens, Gamtos galios programą (išvyka po mišką, energetines vietas ir ypatinga pirtis), įvairių masažų (klasikinį, taškinį, medaus, „Reiki“) ir kitų sveikatos bei grožio procedūrų. Jei norite suprasti, kas mūsų protėviams padėjo sveikai gyventi, ši sodyba kaip tik jums. O gal norėtumėte miegoti namelyje medyje?4. R. Sakalienės sodybos mokyklėlė, Naujalių g. 15, Marcinkonių k., Marcinkonių sen., Varėnos r.
Rūtos Sakalienės sodybos mokyklėlėje siūlomi dzūkų valgių gaminimo ir, žinoma, ragavimo malonumai (juoda ruginė duona, grikinė boba, bulvinė banda, kepta ant kopūsto lapo, širšių medus ir devynios galybės virtų, keptų, raugintų, džiovintų grybų patiekalų). Porą mėnesių prieš Velykas rengiami kiaušinių marginimo kursai (naudojami natūralūs dažai, kurie pradedami gaminti porą mėnesių prieš Velykas). O galbūt jus sudomins audimo ir mezgimo (nusimegzti galėsite viską, net dzūkiškus batus – „petkes“), šiaudelių narstymo, drožimo, pynimo pamokėlės.5. L. Mačionienės sodyba „Grikucis“, Pamerkių k., Matuizų sen., Varėnos r.
Laimos Mačionienės sodyboje „Grikucis“ rengiama edukacinė programa „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“. Šeimininkai kviečia į sodybą atvykti traukiniu (maršrutu Vilnius–Varėna, stotelė – Pamerkiai). Sodybos šeimininkai pasitinka stotyje, o iki sodybos pėsčiomis – apie 0,5 kilometro. Sodyboje vaišinsitės grikių žiedų arbata, pyragu su bruknių uogiene.
Susipažinsite su senoviniais dzūkų darbo įrankiais. Atvykę rugsėjį ar spalį pjautuvais pjausite grikius. Visą lapkritį, gruodį ir kitus mėnesius grikius kulsite spragilais, malsite senovinėmis girnomis, sijosite miltus, maišysite tešlą, kepsite blynus. Mušite sviestą senovine „buikele“ ir čia pat jo paragausite.
Po darbų gardžiuositės kvapnia sriuba, virta dideliame katile lauke ant laužo.6. Černiauskų sodyba, Kapiniškių k., Marcinkonių sen., Varėnos r.
Linos ir Egidijaus Černiauskų sodyboje rengiama edukacinė grikinės bobos kepimo programa. Padedant šeimininkei, galima pasigaminti dzūkišką patiekalą senovinėje duonkepėje. Kaime taip pat yra audėjų, krepšių pynėjų, kurie mielai pamoko savo amato, o jeigu patiks, galėsite kokį darbelį ir nusipirkti.7. Suvalkiečio sodyba, Pervazninkų k., Sudargo sen., Šakių r.
Suvalkiečio sodyba – tai XIX a. pabaigos autentiška etnografinė kaimo turizmo sodyba prie ežerėlio su dideliu kiemu bei sodu, klėtimi, senoviniais ūkiniais pastatais, pirtimi. Kiekvienas sodybos kampelis primins senus laikus, kai čia gyveno mūsų proseneliai, turėję savo papročius ir kalbą. Likę senoviniai daiktai įrodys lietuvio darbštumą ir išradingumą. Sodyboje rengiamos šventės laikantis suvalkietiškų tradicijų ir papročių.8. Sodyba „Po ąžuolais“, Paplatelės k., Žemaičių Kalvarijos sen., Plungės r.
Virginijaus Leliugos kaimo turizmo sodyba „Po ąžuolais“ kviečia į SPA centrą.
Sodyboje atidarytas naujas vandens pramogų centras, kuriame laiką smagiai praleis ir dideli, ir maži. Jūsų laukia dvi pirtys: sauna ir garinė (turkiška), sūkurinė vonia, baseinas su kaskada ir plaukimo prieš srovę įrenginiu. Mažiesiems lankytojams skirti du baseinai. Šeimininkai svečiams siūlo edukacinę duonos kepimo programą.9. „Pas tėvukus“, Beržoro k., Platelių sen., Plungės r.
Žemaitiškos vakarienės kviečia sodyba „Pas tėvukus“. Daugiau kaip 35 metus sodybos šeimininkė Marijona Striaukienė puoselėja senąsias žemaičių virtuvės tradicijas. Svečiai vaišinami kastiniu, svogūniene, spirgine ir dar galybe kitų patiekalų iš molinių indų su šeimininko Jurgio darytais mediniais šaukštais. Sodybos svečiai turi galimybę ne tik paragauti valgių, bet ir išgirsti, kada ir kaip žemaičiai valgė, kaip gyveno ir kokios tradicijos išliko iki šių dienų.10. Sodyba „Ėvė“, Minijos k., Kintų sen., Šilutės r.
Poilsis restauruotoje XIX a. pabaigos etnografinėje sodyboje „Ėvė“, įsikūrusioje  Lietuvos Venecija vadinamame Minijos kaime. Sodybos šeimininkai augina rytprūsių avis škudes, planuose – vilnos vėlimas. Jie taip pat laiko apie 200 Karaliaučiaus vištų. Šeimininkai supažindina svečius su Mažosios Lietuvos kultūriniu paveldu, organizuoja kūrybinius užsiėmimus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Skaičiai: užteršti ir švariausi Europos miestai Premium

Smulkiųjų kietųjų dalelių kiekis Europoje per pastarąjį dešimtmetį mažėjo, tačiau vis dar viršija...

Verslo klasė
2022.05.22
Eutanazijos vartai. Kaip suplanuoti mirties datą Premium

Kelionių maršrutuose netikėta kryptis – paskutinė gyvenimo stotelė. Žmonės, įpratę viską planuoti ir iki...

Laisvalaikis
2022.05.22
Už 135 mln. Eur parduotas 1955-ųjų „Mercedes“

1955-ųjų laidos „Mercedes-Benz“, viena iš vos dviejų egzistuojančių tokio modelio mašinų, šį mėnesį aukcione...

Automobiliai
2022.05.22
Nacionalinėje dailės galerijoje – fotografijų paroda „Karas Ukrainoje. 2022 metai“

Meno lauke randasi vis daugiau liudijimų, pasiekiančių mus iš Rusijos užpultos Ukrainos. Vienas tokių –...

Laisvalaikis
2022.05.21
Ateitis su 5G pagal „Ericsson“: kas laukia žmonių ir verslo Premium

5G ryšys dažnai yra pristatomas kaip technologija, kuri daugiausia naudos atneš verslui. Tai bent iš dalies...

Inovacijos
2022.05.20
Virtualus nekilnojamasis turtas? Kodėl gi ne Premium 1

„Virtualus nekilnojamasis turtas (NT) yra dar viena skaitmeninio investavimo alternatyva. Iki šiol buvo...

Laisvalaikis
2022.05.20
Trakuose – ukrainos menininko J. Grigorovičiaus paroda „Karo spalvos“

Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“ (Vytauto g. 69) atidaryta kino dailininko Jurijaus Grigorovičiaus...

Laisvalaikis
2022.05.20
Kanuose T. Cruise‘ui įteikta „Garbės auksinė palmės šakelė“

Holivudo aktorius Tomas Cruise'as, trečiadienį pirmą kartą po 30 metų pertraukos apsilankęs Kanų kino...

Laisvalaikis
2022.05.19
Pokalbis apie psichinę darbuotojo sveikatą: pasitikėjimo vadovu ženklas Premium

Pokalbiai apie psichikos sveikatą tarp vadovo ir kitų komandos narių turėtų būti normalizuoti – teiginiui...

Vadyba
2022.05.19
Juvelyras T. Blaževičius: deimantai brangsta, lietuviškos juvelyrikos rinka bręsta Premium

„Deimantų kainų rodiklis yra ne aukcionai, bet dešimtys tūkstančių mažų gamintojų, kurie parduoda tuos...

Laisvalaikis
2022.05.18
Ukrainiečiai atsisveikino su pirmuoju nepriklausomos šalies prezidentu L. Kravčuku

Rusijos invazijos krečiama Ukraina antradienį atsisveikino su Leonidu Kravčuku, pirmuoju nepriklausomos...

Laisvalaikis
2022.05.17
Prasideda Kanų kino festivalis

Šiandien Kanuose, Prancūzijoje, prasideda 75-asis tarptautinis Kanų kino festivalis ir kino industrijai...

Laisvalaikis
2022.05.17
Kuo virto „Vytauto“ avantiūra su krepšininkais Ballais Premium 6

Lietuvoje su savo šeima ir kūrybine komanda viešėjęs JAV krepšinio veikėjas LaVaras Ballas paskelbė į Ameriką...

Pramonė
2022.05.17
„Dizaino sparnai“ pradedantiesiems augins sparnus

Lietuvos kultūros tarybos (LKT) projektas „Dizaino sparnai“ pradedančiuosius kviečia teikti paraiškas...

Laisvalaikis
2022.05.17
Rusijos premjeras iš R. Tumino atėmė vyriausybinį apdovanojimą 1

Rusijos premjeras Michailas Mišustinas nurodė buvusį Maskvos Vachtangovo teatro meno vadovą režisierių Rimą...

Laisvalaikis
2022.05.17
G. Pruskus: į darbą reikia žvelgti kaip į žaidimą Premium

Gediminas Pruskus, nekilnojamojo turto paslaugų grupės „Inreal“ vadovas, šiuo metu bendrovėje integruoja...

Vadyba
2022.05.15
J. D. Haidtas: apsigavome manydami, kad užtikrinti liberaliąją demokratiją lengva Premium

„Žinau, kad niekada nebuvo aukso amžiaus, kai visi mylėjome vieni kitus ir kalbėjome ta pačia kalba“, – sako...

Laisvalaikis
2022.05.15
Karą iš slėptuvės aprašinėjantis redaktorius: labiausiai šokiruoja mažos detalės Premium

Rusijos invazija į Ukrainą smogė visiems Ukrainos pramonės sektoriams ir kol kas nepanašu, kad šalis...

Verslo aplinka
2022.05.15
Rusijos klaida: neįvertintas oro pajėgų faktorius Premium

Oro pajėgos turėjo būti vienas pagrindinių Rusijos pranašumų kariaujant prieš Ukrainą. Turėdamos daugiau kaip...

Laisvalaikis
2022.05.14
A. Ramanausko-Vanago premija skirta istorikei D. Kuodytei

Penktoji Adolfo Ramanausko-Vanago premija skirta istorikei Daliai Kuodytei, taip įvertinta jos „visuomeniškai...

Laisvalaikis
2022.05.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku