Šadžius: mokestinių pajamų planas šiemet įvykdytas pirmą kartą

Publikuota: 2014-06-13
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Pirmą kartą šiemet pasiekti mokesčių surinkimo planą labiausiai padėjo tai, kad per š.m. penkis mėnesius buvo surinkta 111 mln. Lt daugiau nei prognozuota pelno mokesčio bei 73 mln. Lt daugiau akcizų, skelbia Finansų ministerija (FM).

Į valstybės biudžetą per š.m. sausį-gegužę gauta 6,793 mlrd. Lt mokestinių pajamų arba 70,9 mln. Lt (1,1 %) daugiau nei prognozuota.„Mokestinių pajamų planas šiemet įvykdytas pirmą kartą, ir svariausias indėlis – verslo sumokėtas didesnis, nei laukta gegužę, pelno mokestis. Tuo tarpu PVM surinkimo problema išlieka“, – sako  Rimantas Šadžius, finansų ministras.

Tikisi ir PVM pagerėjimo

PVM, kuris sudaro daugiau nei pusę (52%) visų mokestinių pajamų, surinkimo atsilikimas nuo plano mažėja, bet vis dar išlieka. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius sulaukta iš PVM - 4,052 mlrd. Lt arba 9,9% daugiau nei tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu, tačiau tai yra beveik 145 mln. Lt (3,5%) mažiau nei prognozuota šiemet.„Tikimės, kad, įgyvendinus Seime šiuo metu svarstomas mokesčių administravimo priemones bei įdiegus modernius mokesčių administravimo technologinius sprendimus, padėtis pagerės“, – tęsia p. Šadžius.VŽ jau rašė, kad Vyriausybė pastaruoju metu itin aktyviai ėmė teikti su mokesčiais susijusių įstatymų projektus, kurie, mokesčių ekspertų vertinimu, gali tapti ne mažiau kontroversiški nei ankstesnės Vyriausybės vykdyta vadinamoji naktinė mokesčių reforma.Viena kontraversiškiausių nuostatų, kokią siekiama dar birželį priimti Seime priimant Mokesčių administravimo įstatymo pataisas yra Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) leisti išieškoti 10% tariamos nepriemokos iš karto, nelaukiant teismo sprendimo.  Tai sukėlė verslininkų nepasitenkinimą ir karštas ekspertų bei VMI atstovų diskusijas.FM duomenimis, pelno mokesčio sausį-gegužę gauta 568 mln. Lt – 15,9% arba beveik 305 mln. Lt daugiau nei pernai ir 111 mln. Lt daugiau nei prognozuota. Už visas akcizines prekes per sausį-gegužę gauta 1,296 mlrd. Lt. Tai 30 mln. Lt (2,4%) daugiau nei pernai tuo pat metu ir 73 mln. Lt daugiau nei prognozuota šiemet.Gyventojų pajamų mokesčio įplaukos į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus sausį-gegužę buvo 1,767 mlrd. Lt arba 68 mln. Lt (4%) didesnės nei pernai tuo pat metu ir 63 mln.Lt  didesnės nei prognozuota šiemet.Patvirtintos 2014 m. valstybės biudžeto pajamos, įskaitant įvairias rinkliavas, dividendus ir palūkanas iš mokesčių (be ES lėšų) sudaro 18,661 mlrd. Lt, su ES lėšomis – 26,093 mlrd. Lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku