Linkevičius: Rusijos teiginiai komplikuoja situaciją Ukrainoje

Publikuota: 2014-06-13
Atnaujinta 2015-06-01 13:05
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Andrijus Deščycia penktadienį telefonu kalbėjosi apie padėtį Ukrainoje ir pastangas spręsti situaciją dialogu.

Ministrų teigimu, nesulaukus teigiamų pokyčių, būtina vėl sugrįžti prie griežtesnių poveikio priemonių, tikslinių sankcijų taikymo, informuoja Krašto apsaugos ministerija.


Teigiama, jog p. Linkevičius buvo informuotas, kad kol kas Ukrainoje nejuntama padėties normalizavimo, nevykdomi pažadai griežčiau kontroliuoti sieną tarp Ukrainos ir Rusijos.„Ukrainos užsienio reikalų ministras pranešė, kad kontaktinė grupė, kurią sudaro Ukrainos, Rusijos ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai, parengė pasiūlymus, tačiau reakcijos iš Maskvos nesulaukta. Kai kurios valstybinės sienos atkarpos kontroliuojamos karinių teroristinių grupuočių, į Donecko ir Luhansko sritis nekliudomai patenka gerai ginkluoti žmonės, turintys prieštankinius, priešlėktuvinius ginklus“, – teigia p. Linkevičius.
 
Pokalbio metu taip pat pažymėta, kad birželio 12 dieną į Ukrainos teritoriją įsiveržė trys tankai, teroristinės grupuotės nekontroliuojamai smurtauja, puldinėja Ukrainos kariškius, numušinėja lėktuvus, prisidengdami „gyvuoju skydu“ – neretai šaudo iš gyvenamųjų rajonų, daugiabučių pastatų. Iki šiol nieko nežinoma apie aštuonis pagrobtus ESBO stebėtojus. 
 
„Visa tai gali sužlugdyti bet kokias derybines pastangas. Rusijos teiginiai, kad vykstantis konfliktas yra vien tik vidinis Ukrainos reikalas dar labiau komplikuoja situaciją“, – pabrėžė p. Linkevičius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku