Į Honkongą maistą eksportuoti paprasčiau

Publikuota: 2014-06-13
Atnaujinta 2015-06-01 11:56
Nuotrauka: Violetos Bubelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Žemės ūkio ministerijos delegacija šiandien Honkonge susitiko su jo vyriausybės sekretore Sofija Chan, atsakinga už maistą ir sveikatos reikalus, ir pareigūnais iš Maisto saugos centro, koordinuojančio gyvūninių ir augalinių produktų importo į Honkongą tvarką.

„Lietuva domisi pieno ir mėsos produktų eksportu į Honkongo rinką, nesuvaržytą neįveikiamais biurokratiniais barjerais“, – rašoma ministerijos pranešime.Nurodoma, kad susitikimo metu buvo pasikeista informacija apie reikalavimus ir procedūras, reikalingas norint įvežti į Honkongo rinką pieno ir mėsos produktus.„Išsiaiškinome, kad importo iš trečiųjų šalių tvarka iš esmės skiriasi nuo Kinijoje galiojančios, o gyvūninių produktų importo procedūros yra daug paprastesnės ir trumpiau trunkančios“, – pranešime teigia Dalia Miniataitė, delegacijos vadovė, Žemės ūkio ministerijos kanclerė.Kaip ji patikslino VŽ, iš esmės Lietuvai užteks pateikti kelias ataskaitas, o po to jau atskiros įmonės gali derėtis su vietiniais importuotojais – valstybinio lygio leidimų nereikia. Pasak p. Miniataitės, jau yra Lietuvos pieno pramonės įmonių, eksportuojančių savo produkciją į Honkongą.

„Honkongo pareigūnai informavo, kad mūsų šalies gamintojai, norintys eksportuoti maisto produktus į Honkongą, turėtų bendradarbiauti su čia registruotais importuotojais, kurie ir padės gauti atitinkamus importo leidimus“, – rašoma pranešime.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku