Honkonge įsteigė Lietuvos prekybos rūmus

Publikuota: 2014-06-13
Atnaujinta 2015-06-01 13:05
Evaldas Gustas, Lietuvos Respublikos ūkio ministras.
Evaldas Gustas, Lietuvos Respublikos ūkio ministras. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Penktadienį oficialiai įsteigti Lietuvos prekybos rūmai Honkonge, pasak jų vadovų, Lietuvos verslui būsiantys vartais į Kinijos ir kitas rinkas.

„Šie rūmai koordinuos verslo reikalus Honkonge – ieškos ryšių, skleis informaciją apie Lietuvą, galimybes joje, padės lietuvių verslininkams rasti galimybių Honkonge“, – VŽ telefonu iš Honkongo sakė Evaldas Gustas, ūkio ministras.Jis sakė, kad kalbėdamas su Honkongo vyriausybės atstovais buvo patikintas, jog prekiauti per Honkongą yra lengviau, negu bandyti įsibrauti į Kinijos rinką – ši nedidelė, tankiai apgyvendinta autonominė sritis nereikalauja jokių papildomų sertifikatų ar leidimų, jei prekės pripažįstamos Europos Sąjungoje, o vėliau, jau per Honkongo partnerius, be didelių iššūkių galima jomis prekiauti visoje Kinijoje.„Reikia pridurti, kad Honkongas yra svarbi vieta ne tik dėl Kinijos – tai yra, ypač maisto produktų srityje, ir Japonijos, ir Pietų Korėjos, ir netgi Afrikos valstybių tiekėjas. Galimybės vystyti prekybinį verslą čia yra didžiulės“, – tikino p. Gustas.Raj Sital Motwani, Lietuvos garbės konsulas Honkonge ir Makao, naujai įsteigtų rūmų prezidentas, teigia, kad vienas pagrindinių prekybos rūmų tikslų bus konsultuoti Lietuvos verslininkus, padėti jiems išvengti galimų apgavysčių.„Honkongas yra labai maža vieta, mūsų tik 7 milijonai, bet tai yra vartai į Kiniją. Lietuvos prekybos rūmai čia yra tam, kad padėtų Lietuvos verslui pradėti veiklą Kinijoje. Honkongas ir lietuvių bendruomenė čia gali padėti užtikrinti, kad verslininkai nepakliūtų į spąstus, pasirinktų patikimus partnerius“, – VŽ kalbėjo p. Motwani.Jam pritarė Andrius Bartuškevičius, Honkongo nekilnojamojo turto kompanijoje dirbantis lietuvis, prekybos rūmų iniciatorius ir viceprezidentas.„Jei nori investuoti į Kiniją, geras būdas yra prieš tai  „apsitrinti“ Honkonge. Čia yra daug kompanijų, kurios jau yra pramynusios takus – tiek vietos, tiek Europietiško kapitalo“, – pasakojo p. Bartuškevičius.Pasak jo, šiuo metu Honkonge veikia vos kelios Lietuvos bendrovės, daugiausia veikiančios elektronikos srityje. Tačiau p. Bartuškevičius teigia su kolegomis jau sulaukiantis lietuvių bendrovių, siekiančių įsikurti Kinijoje, užklausų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku