CV.LT: Lietuvis gavo darbą viename iš JT komitetų

Publikuota: 2014-06-13
Atnaujinta 2015-06-01 12:21
Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Jonas Ruškus tapo atstovu Jungtinių Tautų (JT) Neįgaliųjų teisių komitete.
Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Jonas Ruškus tapo atstovu Jungtinių Tautų (JT) Neįgaliųjų teisių komitete. Nuotrauka: VDU
„Verslo žinios“

Lietuva pirmą kartą šalies istorijoje turės savo atstovą Jungtinių Tautų (JT) Neįgaliųjų teisių komitete.

Šią savaitę Niujorke vykusiuose rinkimuose į JT Neįgaliųjų teisių komiteto narius Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Jonas Ruškus pirmajame ture nurungė gausų kandidatų būrį iš didesnių valstybių ir tapo komiteto nariu 2015–2018 m. kadencijai. Komitetą sudaro 18 atstovų iš 142 JT Neįgaliųjų teisių konvenciją pasirašiusių pasaulio valstybių.„Man tai yra didžiulis įsipareigojimas pasaulio valstybėms, Lietuvai, negalią turintiems asmenims, kad JT Neįgaliųjų teisių konvencijos vertybės būtų suprastos ir įgyvendintos, kuriant visuomenę visiems žmonėms, kokios jų savybės bebūtų“, – siekius įvardija p. Ruškus, tapęs naujuoju JT Neįgaliųjų teisių komiteto nariu.Pagrindinis šio JT komiteto tikslas ? stebėti, kaip įgyvendinamos JT Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatos. Komitetas periodiškai vertina valstybių pateikiamas ataskaitas ir nagrinėja individualius skundus prieš valstybes.Komitetą sudaro 18 asmenų, kurie privalo būti aukštos moralės specialistai, turintys pripažintą kompetenciją ir patirtį JT Neįgaliųjų teisių konvencijos reglamentuojamose srityse.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku